Իմքայլականները «վատացել են»՝ Արփինե Հովհաննիսյանին և Դավիթ Հարությունյանին ԵԽԽՎ-ում տեսնելով․ «Հրապարակ»
Հրապարակի տեղեկություններով՝ Դավիթ Հարությունյանն ու Արփինե Հովհաննիսյանը երեկ մեկնել են Ստրասբուրգ։ Նրանց ԵԽԽՎ օտարերկրյա պատվիրակների հետ շփվելիս տեսել են Հայաստանի պատվիրակության անդամները։ Թե ինչ հարցով են նախկին իշխանության ներկայացուցիչները գործուղվել ԵԽԽՎ, մեզ պարզել չհաջողվեց, սակայն իմքայլական պատվիրակներն ուղղակի «վատացել» են նախկիններին ԵԽԽՎ-ում տեսնելով։
Հատկապես, որ իշխանության ներկայացուցիչներն այսօր ընդհատելու են այցը եւ վերադառնալու են Հայաստան, քանի որ խորհրդարանը քննելու է ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցը, եւ հարկավոր է, որ ողջ թիմը մասնակցի քվեարկությանը։ Չէ՞ որ իշխանությունը կյանքի-մահվան խնդիր է դարձրել Հրայր Թովմասյանի հեռացման հարցը։

Депутаты от «Моего шага» были в шоке, увидев в ПАСЕ Арпине Ованнисян и Давида Арутюняна – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что Давид Арутюнян и Арпине Ованнисян вчера отбыли в Страсбург. Их видели во время общения с зарубежными делегатами ПАСЕ члены армянской делегации в ПАСЕ. По какому вопросу представители прежней власти командированы в ПАСЕ, выяснить не удалось, однако депутаты от правящего альянса «Мой шаг» были просто «в шоке», когда увидели в ПАСЕ «прежних».
«Особенно с учетом того, что представители власти сегодня должны прервать свой визит и вернуться в Армению, поскольку в парламенте будет обсуждаться проект решения о прекращении полномочий председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна, и нужно, чтобы вся команда участвовала в голосовании. Ведь вопрос отстранения Грайра Товмасяна от должности председателя КС стал для власти вопросом жизни и смерти», – пишет газета.