Իվանկա Թրամփը ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեային ցնցել է բոլորին՝ ցուցադրելով պտուկները (լուսանկար)
Հանդերձանքը, որով ԱՄՆ նախագահի դուստր և խորհրդական Իվանկա Թրամփը սեպտեմբերի 23-ին հայտնվել է ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նիստին, քննարկման առիթ է դարձել լրատվամիջոցներում և սոցցանցերում:
Ivanka Trump: Blue shirt white skirt
37-ամյա Իվանկան այս միջոցառման համար ընտրել է դեղին վարդերով սպիտակ կիսաշրջազգեստ և երկնագույն մետաքսե բլուզ: Երկուշաբթի օրը նմանատիպ, բայց ավելի խիստ հագուստով, նա ներկայացել է «Concordia 2019» գագաթնաժողովին, իսկ հետո, կերպարանափոխվելով, եկել է մասնակցելու գլխավոր ասամբլեայի նիստին:
Ivanka Trump: At event in New York
Իվանկա Թրամփի ցնցող հանդերձանքը թեմատիկ էր թվում. նիստը, որին նա մասնակցում էր, նվիրված էր հավատքի ազատությանը: Իսկ նախագահի դուստրը չի թաքցրել այն փաստը, որ նրան զվարճացրել է շրջապատի արձագանքը:
Ivanka Trump: Donald Trumps daughter New York
Իվանկայի հայրը՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, նույն ժամանակ ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի մեկ այլ նիստում էր, որը նվիրված էր կլիմայի խնդիրներին:

Иванка Трамп пришла на ГА ООН без нижнего белья (фото)
Дочь президента США Иванка Трамп выступила на Генеральной Ассамблее ООН в Нью-Йорке, выбрав скромный наряд, однако забыла про нижнее бельё.
Дочь президента США пришла в голубой рубашке стоимостью 2 тыс. долларов и белой юбке с цветочным орнаментом, однако внимание Сети привлёк не образ Трамп, а то, что под ним: участники Генассамблеи ООН могли увидеть контуры её груди.
Пользователи Сети неоднозначно отреагировали на образ дочери президента США. Так, некоторые отметили, что Трамп выглядит стильно и при этом строго, а другие считают, что она опозорилась, заявившись в таком виде в штаб-квартиру ООН.