Ոստիկանապետի պաշտոնից ազատված Վալերիյ Օսիպյանը նշանակվել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական։
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 10-րդ մասով՝ Վալերիյ Օսիպյանին նշանակել վարչապետի գլխավոր խորհրդական»,-ասված է որոշման տեքստում:
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հրամանագիր էր ստորագրել Վալերիյ Օսիպյանին ոստիկանության պետի պաշտոնից ազատելու մասին՝ հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը։
Օսիպյանը նշանակվել է վարչապետի գլխավոր խորհրդական

Валерий Осипян назначен главным советником премьер-министра Армении
Отстраненный от должности начальника полиции Армении Валерий Осипян назначен советником премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна.
«Руководствуясь 10 частью 9-ой статьи закона Республики Армения «Об общественной службе», назначить Валерия Осипяна главным советником премьер-министра», – говорится в тексте решения.