Քոչարյանի փաստաբանը ևս մեկ դիմում է մուտքագրել Առաջին ատյանի դատարան
Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամներ Հայկ Ալումյանը և Արամ Վարդևանյանն սեպտեմբերի 7-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հատարարել էին, որ խմբի մյուս անդամներ Հովհաննես Խուդոյանը և Արամ Օրբելյանը դիմում են մուտքագրել Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ ընդհանուր իրավասության դատարան՝ իրենց պաշտպանյալի խափանման միջոցի փոփոխման ու նրա նկատմամբ քրեական հետադնումը դադարեցնելու համար։
Այսօր «Ա1+»-ի հետ զրույցում Խուդոյանն ասաց, որ նույնաբովանդակ ևս մեկ դիմում է մուտքագրել Շենգավիթի Առաջին ատյանի դատարան, որպեսզի դատարանից դատարան փաստաթղթերի փոխանցման հարցում ձգձգումներ չլինեն։

Адвокаты Кочаряна подали в суд первой инстанции еще одно заявление
Члены адвокатской группы Роберта Кочаряна– Айк Алумян и Арам Вардеванян – во время пресс-конференции, которая состоялась 7-го сентября, заявила, что другие члены группы Ованнес Худоян и Арам Орбелян подали заявление в Ереванский суд общей юрисдикции Кентрон и Норк-Мараш для изменения меры пресечения своего подзащитного и прекращения уголовного преследования в его отношении.
Сегодня в беседе с «А1+» Худоян сказал, что заявление с таким же содержанием подали в Шенгавитский суд первой инстанции, чтобы не было задержек в вопросе передачи документов из суда в суд.
Члены адвокатской группы Роберта Кочаряна – Айк Алумян и Арам Вардеванян – во время пресс-конференции, которая состоялась 7-го сентября, заявила, что другие члены группы Ованнес Худоян и Арам Орбелян подали заявление в Ереванский суд общей юрисдикции Кентрон и Норк-Мараш для изменения меры пресечения своего подзащитного и прекращения уголовного преследования в его отношении.