Թբիլիսիի կենտրոնում կինը սուր գործիքով կտրել է ծնողների հետ քայլող մանկահասակ երեխայի դեմքը (տեսանյութ)
Թբիլիսիի կենտրոնում կինը հարձակում է գործել ծնողների հետ քայլող երկու մանկահասակ երեխաների վրա, գրում է lenta.ru-ն: Միջադեպի տեսագրությունը տեղադրվել է Youtube-ում:
Կադրերում երևում է, թե ինչպես է միջին տարիքի կինը նախ հանգիստ քայլում երեխաների ձեռքից բռնած ընտանեկան զույգի կողքով, ապա անսպասելիորեն հարձակվում երեխայի վրա՝ նրա դեմքին հարվածներ հասցնելով: Դրանից հետո նա հանգիստ քայլերով հեռանում է, սակայն շուտով վերադառնում է: Այն բանից հետո, երբ մայրն իր ետևում պաշտպանում է երեխային, կնոջ ուշադրության կենտրոնում հայտնվում է հոր ձեռքից բռնած մյուս երեխան: Ծնողը, բարեբախտաբար, արագ կողմնորոշվում է և հասցնում կանխել հարվածը:
Երկրորդ հարձակման փորձից հետո կինը հանգիստ անցնում է փողոցը: Երբ հայրը փորձում է հասնել նրա հետևից, նա սպառնում է վերջինիս սուր գործիքով, որով իրականացրել էր հարձակումը:
Հաղորդվում է, որ հարձակում գործած 50-ամյա կինը ձերբակալվել է: Նրա դեմ անչափահասի առողջությանը դիտավորյալ կերպով լուրջ վնաս հասցնելու հոդվածով քրեական գործ է հարուցվել: Չարագործին 7-10 տարվա ազատազրկում է սպառնում:
Տուժած երեխան քթի և աջ այտի շրջանում խոր կտրվածքով հիվանդանոց է տեղափոխվել: Բժիշկների խոսքով՝ իրենք ամեն ինչ արել են, որ նա պլաստիկ վիրաբուժության կարիք չունենա: Վիրահատությունից հետո տղայի վիճակը միջին:

В Тбилиси прохожая с ножом напала на ребенка (видео)
В центре Тбилиси женщина совершила нападение на двоих малолетних детей, шедших по улице с родителями.
На кадрах видно, как женщина средних лет, сначала спокойно проходившая мимо семейной пары, державшей за руки двоих детей, неожиданно накидывается на ребенка и наносит два удара по его лицу. После этого она уходит спокойным шагом, однако вскоре возвращается. После того как мать закрыла собой пострадавшего мальчика, нападавшая переключила внимание на второго ребенка – девочку, державшую отца за руку. Родители успели вовремя среагировать и не дали нанести ребенку травму. Тогда женщина развернулась и спокойно пошла через дорогу. Отец попытался догнать ее, но она отпугнула его острым предметом.
Как отмечает грузинский Первый канал со ссылкой на МВД республики, злоумышленницей оказалась 51-летняя безработная художница. Она уже задержана. Возбуждено уголовное дело по статье «Умышленное нанесение тяжкого вреда здоровью несовершеннолетнему». Злоумышленнице грозит наказание в виде лишения свободы на срок от 7 до 10 лет.
Пострадавший ребенок 2015 года рождения доставлен в больницу с глубокими ранениями в области носа и правой щеки. По словам врачей, они сделали все возможное, чтобы ему не понадобилась пластическая операция. Как передает «Lenta.ru», пострадавший мальчик пребывал в состоянии средней тяжести, сейчас он находится в стационаре.