Պակիստանի դատարանը նախկին նախագահ Մուշարաֆին ձերբակալելու կարգադրագիր է արձակել
Պակիստանի դատարանը նախկին վարչապետ Բենազիր Բհուտոյի սպանության գործի հետաքննության ընթացքում երկրի նախկին նախագահ Փերվեզ Մուշարաֆին ձերբակալելու կարգադրագիր է արձակել։
Դատախազության կարծիքով Մուշարաֆը տեղյակ է եղել, որ Բենազիր Բհուտոյի անվտանգությունը սպառնալիքի տակ է, սակայն այդ տեղեկությունները համապատասխան մարմիններ չի փոխանցել։
Նրան նաև մեղադրում են Բհուտոյի անվտանգությունը պատշաճ կերպով չկազմակերպելու համար։
Հիշեցնենք, որ Բենազիր Բհուտոն սպանվել է 2007թ. դեկտեմբերի 27-ին Պակիստանի Ռավալպինդի քաղաքում անցկացվող նախընտրական ցույցի ժամանակ։

Сегодня пакистанский суд по делам о терроризме выдал ордер на арест бывшего президента страны Первеза Мушаррафа, сообщает «Радио Свобода».
Прокуратура утверждает, что Мушарраф в 2007 году знал о планах исламских экстремистов убить экс-премьера Пакистана Беназир Бхутто, но не принял должных мер, чтобы предотвратить покушение.
Отметим, что Бхутто была убита в декабре 2007 года во время предвыборного мероприятия в городе Равалпинди.
В свою очередь, Первез Мушарраф, ныне живущий в изгнании в Лондоне, отвергает обвинения.
Суд выдал ордер на арест экс-президента Пакистана