Հարավային Օսիան ժամանակավորապես փակում է Վրաստանի հետ սահմանը
Հարավային Օսիան Վրաստանի հետ սահմանը ժամանակավորապես կփակի Ռուսաստանի կողմից երկրի անկախության ճանաչման տարեդարձի տոնակատարության ընթացքում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 22-ին հայտնել Է հանրապետության Պետական անվտանգության կոմիտեն:
«Հարավային Օսիայի Հանրապետության անկախության ճանաչման 11-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումների անցկացման կապակցությամբ 2019 թվականի օգոստոսի 25-ի 20:00-ից (Երեւանի ժամանակով 21:00-ից) պլանավորվում Է քաղաքացիների անցման ժամանակավոր դադարեցում Վրաստանի հետ պետական սահմանի պարզեցված հատման վայրերում»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Սովորական ռեժիմով անցակետերի աշխատանքը կվերսկսվի օգոստոսի 27-ի առավոտյան 06:00-ից, նշում Է Պետանվտանգության կոմիտեն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Южная Осетия временно закроет границу с Грузией
Южная Осетия закроет границу с Грузией на время празднования годовщины признания независимости страны Россией. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил в четверг комитет государственной безопасности республики.
«В связи с проведением праздничных мероприятий, посвященных 11-й годовщине признания независимости республики Южная Осетия, с 20:00 часов 25 августа 2019 года планируется временное прекращение пропуска граждан в местах упрощенного пересечения государственной границы с Грузией», – говорится в сообщении.