Յակուտիայում աղջիկը ողջ է մնացել՝ ժամադրության ժամանակ ընկնելով 50–մետրանոց ժայռից
Նախօրեին՝ 03:15-ին, Ներյունգրինսկի «ՍՀ Փրկարարական ծառայություն» որոնողափրկարարական ջոկատի հերթապահ կետը հաղորդում է ստացել այն մասին, որ Չուլման գյուղի շրջանում ժայռից աղջիկ է ընկել, հաղորդում է YakutiaMedia-ն՝ վկայակոչելով հանրապետության փրկարարական ծառայությանը:
Դեպքի վայր է ժամանել օպերատիվ խումբ՝ Ներյունգրինսկի որոնողափրկարարական ջոկատի ղեկավար Անմատոլի Գեժի գլխավորությամբ:
Դեպքի վայր ժամանելով՝ պարզվել է, որ երիտասրդ զույգը հանգստացել է «Սիրո ժայռին» (ժողովրդական անվանում), աղջիկը սայթաքել է եւ ընկել 50–մետրանոց բարձրությունից, տղամարդը փորձել է իջնել, բայց, ցավոք, այդ ժամանակ նրանք ստիպված են եղել դիմել ոստիկանությանը:

В Якутии девушка выжила, сорвавшись с 50-метровой скалы во время свидания
Накануне, в 3:15 ночи, на пульт дежурного Нерюнгринского ПСО ГКУ «Служба спасения РС(Я)» поступило сообщение что в районе поселка Чульман Нерюнгринского района со скалы сорвалась девушка, сообщает «YakutiaMedia» со ссылкой на Службу спасения республики.
К месту происшествия выехала оперативная группа под руководством начальника Нерюнгринского ПСО Анатолия Гежа.
По прибытию на место выяснилось, молодая пара отдыхала на «Скале любви» (народное название) девушка оступилась и упала с 50 метровой высоты, молодой человек попытался спуститься, но увы, тогда они вынуждены были обратиться за помощью.