Քիչ առաջ մեկնարկեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության 5-րդ համագումարը։ Հիշեցնենք, որ երեկ «Օրինաց երկիր» խմբակցության ղեկավար ՀեղինեԲիշարյանը հայտնել էր, որ տեղիունեցածկոալիցիոնքաղաքականուժերիմիասնականնիստում ՀՀ նախագահ ՍերժՍարգսյանըմիասնականհայտարարությանտեքստէառաջարկել։Դրանում ամրագրված կետերից եղել է նաև այն, որ 2013թ. նախագահական ընտրություններում կոալիցիոն ուժերը պետք է պաշտպանենՍերժ Սարգսյանին։ Մեր ունեցած տեղեկություններով ԲՀԿ-ն մերժելու է այդ առաջարկը։
Հետագա իրադարձություններին կարող եք ծանոթանալ՝ հետևելով «7օր»-ի լրահոսին։
ԲՀԿ համագումարը մեկնարկեց
Քիչ առաջ մեկնարկեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության 5-րդ համագումարը։ Հիշեցնենք, որ երեկ «Օրինաց երկիր» խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը հայտնել էր, որ տեղի ունեցած կոալիցիոն քաղաքական ուժերի միասնական նիստում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը միասնական հայտարարության տեքստ է առաջարկել։Դրանում ամրագրված կետերից եղել է նաև այն, որ 2013թ. նախագահական ընտրություններում կոալիցիոն ուժերը պետք է պաշտպանեն Սերժ Սարգսյանին։ Մեր ունեցած տեղեկություններով ԲՀԿ-ն մերժելու է այդ առաջարկը։

Немногим ранее начался 5-ый съезд партии «Процветающая Армения» (ППА). Напомним, что вчера глава фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян сообщила, что на общем заседании коалиционных политических сил, президент РА Серж Саргсян предложил текст совместного заявления.
Она также отметила, что один из пунктов этого заявления закрепляет, что на президентских выборах 2013г. коалиция выступит со своим единым кандидатом - Сержем Саргсяном. По имеющимся у нас сведениям, ППА отвергнет это предложение.
За дальнейшим развитием событий можете следить на сайте «7or».
Начался съезд ППА