Արթուր Վանեցյանն ԱԱԾ առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ է տվել
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունում տեղի ունեցավ տնօրենին առընթեր խորհրդի նիստ, որը վարեց ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը: Նիստին ներկա էին ԱԱԾ տնօրենի տեղակալները, կենտրոնական մարմնի և տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:
ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարի, սահմանային անվտանգության ապահովման բարձրացման, հնարավոր դիվերսիոն ներթափանցումների նախականխման ու խափանման, ներքին անվտանգությանը, ՀՀ սահմանադրական կարգի պահպանմանը ու դրա սպառնալիքների չեզոքացմանը վերաբերող և հարակից այլ հարցեր:
Ամփոփելով նիստի օրակարգային հարցերի վերաբերյալ զեկուցումների, ելույթների ու քննարկումների արդյունքները՝ ԱԱԾ տնօրենն առանձին ոլորտներում կատարված աշխատանքների վերաբերյալ տվեց խիստ գնահատականներ, իսկ որոշ ուղղություններով դրանց արդյունքները գնահատեց ոչ բավարար՝ ընդգծելով դրանց կատարելագործման և առավել բարձր նշաձող սահմանելու անհրաժեշտությունը:
Ա. Վանեցյանը կենտրոնական մարմնի և տարածքային առանձին ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ տվեց օպերատիվ իրավիճակի և միջազգային զարգացումների պարբերաբար վերլուծության, ծառայությունում նորագույն տեխնոլոգիաների ու մեթոդների ներդրման, այլ պետական մարմինների ու գործընկեր կազմակերպությունների հետ համագործակցության արդյունավետության բարձրացման, ինչպես նաև, ըստ անհրաժեշտության, օրենսդրական փոփոխությունների նախաձեռնությամբ հանդես գալու ուղղությամբ:

Артур Ванецян дал поручения руководителям отдельных подразделений
Сегодня состоялось заседание Совета национальной безопасности Армении под руководством директора СНБ РА Артура Ванецяна. В заседании приняли участие заместители директора СНБ, руководители центральных и территориальных подразделений. Об этом сообщает пресс-служба СНБ РА.
Согласно информации, на заседании были обсуждены вопросы, касающиеся борьбы против международного терроризма, повышения обеспечения безопасности на границе, предотвращения возможных диверсий, внутренней безопасности, сохранения конституционного строя РА и нейтрализации его угроз, а также другие смежные вопросы.
Подводя итоги докладов, выступлений и обсуждений касательно вопросов повестки дня, директор СНБ дал резкие оценки касательно проведенных работ в отдельных сферах, а по некоторым направлениям оценил их результаты неудовлетворительно, подчеркнув необходимость по их усовершенствованию и установлению более высокой планки.
А. Ванецян дал поручения руководителям центрального органа и отдельных территориальных подразделений по части периодического анализа оперативной ситуации и международных развитий, внедрения новейших технологий и методов в службе, повышения эффективности сотрудничества с другими государственными органами и партнерскими организациями, в том числе, по необходимости, выступления с законодательными инициативами.