Վարչապետի աշխատակազմը կունենա 720 հաստիք
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ հաստատվել է վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի կանոնադրությունը: Այդ մասին որոշումը տեղադրված է կառավարության egov.am կայքում:
Մեկ այլ որոշմամբ՝ սահմանվել է վարչապետի աշխատակազմի հաստիքների քանակը՝ 720 հաստիքային միավոր:
Մինչ Կառավարության կառուցվածքային փոփոխությունները, որոնցով 17-ի փոխարեն այսուհետ կառավարությունն ունենալու է 12 նախարարություն, օպտիմալացվելու է նաև Սփյուռքի նախարարությունը:
Վարչապետի աշխատակազմն ուներ 600 հաստիք: Պայմանավորված նրանով, որ Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը ներառվելու է վարչապետի աշխատակազմում, վերջինիս հաստիքների թիվն ավելացել է:

В аппарате премьера Армении будут работать 720 человек
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна утвержден устав Офиса главного комиссара по делам Диаспоры аппарата премьер-министра.
Соответствующее решение опубликовано на сайте «e-gov.am».
Другим решением установлено число штатных единиц аппарата премьер-министра – 720.
До структурных изменений правительства, по которым вместо 17 бывших министерств, правительство будет иметь 12, оптимизировано также и Министерство диаспоры.