Պարզվել է Մուսալեռի ջրատարում հայտնաբերված նորածնի մոր ինքնությունը. նա բացատրություն է տվել
Իրավապահները հայտնաբերել են Մուսալեռ գյուղում գտնվող ջրատարից հայտնաբերված նորածնի մորը։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 3–ին, հայտնեցին ոստիկանությունից։ Մայրը բացատրություն է տվել կատարվածի համար։
Մեր տեղեկություններով՝ կինն իրավապահներին հայտնել է, որ 36 շաբաթական հղի է եղել, տանը ծննդաբերել է, պտուղը մահացած է ծնվել, տոպրակի մեջ դրել, նետել է գետը։
Փաստի ատթիվ ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում, դեպքի հանգամանքները պարզվում են։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Արմավիրի մարզում երեկ՝ հունիսի 2-ին, ժամը 20:40-ի սահմաններում, ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին ահազանգ է ստացվել Մուսալեռ գյուղի գյուղապետից, որը հայտնել է, որ ջրբաշխը գյուղի վարչական տարածքում գտնվող ջրատարում, որը սկիզբ է առնում Երևանյան լճից, 3-4 օրական տղա երեխայի դի է հայտնաբերել:

Найдена мать младенца, тельце которого было обнаружено в канале
Правоохранители выявили мать младенца, тельце которого было обнаружено в канале в селе Мусалер, передает «News.am».
Как сообщает пресс-служба полиции, женщина заявила, что родила дома на 36 неделе беременности. По уверению женщины, младенец появился на свет мертворожденным. Мать положила тельце малыша в целлофановый пакет и выкинула в канал.
По факту происшедшего подготавливаются материалы. Обстоятельства происшедшего выясняются. Ранее сообщалось, что около 20:40 часов 2 июня в канале обнаружено тельце ребенка 3-4 дней от роду.