Հունիսի 1-ին՝ ժամը 07:30-ի սահմանում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ հարավարևելյան (Մարտունի) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի ժամկետային զինծառայող, 2000թ. ծնված Սիփան Սերժիկի Մելքոնյանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Հակառակորդի կրակոցից 19-ամյա զինծառայող է զոհվել

1 июня около 7:30 утра в результате выстрела со стороны противника смертельное огнестрельное ранение получил солдат срочной-срочник Сипан Сержикович Мелконян (2000 г.р.), проходивший службу в одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, расположенной в юго-восточном направлении (Мартуни). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Для выяснения обстоятельств произошедшего проводится расследование.
Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам погибшего.
От пули противника погиб армянский солдат