Ազգային ժողովը ՏՄՊՊՀ անդամների 5 թեկնածուներից ընտրեց 4-ին
ՀՀ ազգային ժողովը Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների պաշտոնում առաջադրված 5 թեկնածուներից ընտրեց միայն 4-ին: «Արմենպրես» հաղորդմամբ` թեկնածուներն ընտրվեցին մայիսի 31-ին փակ գաղտնի քվեարկությամբ:
Առաջադրված թեկնածու Հայկ Կարապետյանի օգտին կողմ էր քվեարկել 93, դեմ 9 պատգամավոր։ Վահե Չիբուխչյանի օգտին կողմ էր քվեարկել 87, դեմ` 16 պատգամավոր: Արեն Դանիելյանը ընտրվել է 92 կողմ և 8 դեմ ձայներով, Տիգրան Մարկոսյանը`94 կողմ, 7 դեմ:
Դավիթ Հովհաննիսյանի թեկնածությանը դեմ էր քվեարկել 62 պատգամավոր, կողմ` 39-ը: Արդյունքում Հովհաննիսյանը չի ընտրվել:

Национальное собрание Армении избрало 4 из 5 кандидатов в ГКЗЭК
Национальное собрание Армении из 5 кандидатов на пост членов Государственной комиссии по защите экономической конкуренции избрало только 4. Как передает «Арменпресс», кандидаты были избраны 31 мая закрытым тайным голосованием.
За кандидата Айка Карапетяна проголосовали 93 депутата, против – 9, за Ваге Чибухчяна проголосовали 87 депутатов, против – 16, Арен Даниелян был избран 92 голосами и 8 – против, Тигран Маркосян94 за и 7 – против.
Против кандидатуры Давида Ованнисяна проголосовали 62 депутата, за – 39. В результате Ованнисян не был избран.