Կրտսեր սերժանտի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով ձերբակալվել է ծառայակիցը
2019թ. մարտի 26-ին` ժամը 18:30-ի սահմաններում, N զորամասի նախկին զինավանի տարածքում պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ, կրտսեր սերժանտ Արա Գեորգիի Առաքելյանի՝ մահացու և կրտսեր սերժանտ Անդրանիկ Կոմիտասի Կոշկանյանի՝ ձախ դաստակի շրջանի հրազենային վնասվածքներ ստանալու դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով նախատեսված հանցագործություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է տուժողների ծառայակիցը:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

По делу о гибели военнослужащего Ара Аракеляна задержан его сослуживец
По делу о гибели 21-летнего военнослужащего вечером 26 марта в одной из частей на северо-восточном направлении Армии обороны задержан сослуживец погибшего. Об этом сообщила пресс-секретарь Следственного комитета РА Наира Арутюнян.
По ее словам, на территории бывшего военного городка N-ской части около 18:30 младший сержант Ара Аракелян получил смертельное огнестрельное ранение, младший сержант Андраник Кошканян получил огнестрельное ранение левого запястья.
По факту возбуждено уголовное дело по п.1 ч.2 статьи 34-104. Ведется следствие. По подозрению в совершении преступления задержан сослуживец погибшего.