Օպերայի այգում գտնվող սրճարանների ապամոնտաժումը շարունակվում է (ուղիղ)
Արդեն 6-րդ օրն է՝ շարունակվում են Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների ապամոնտաժման աշխատանքները՝ կանաչ գոտու վերականգնման նպատակով։
Քաղաքապետարանի ծրագիրը ներառում է նաև հարակից ճարտարապետական ձևավորումը: Նշվում է, որ կանցկացվի բաց մրցույթ, և կորոշվի տարածքի ճարտարապետական դիմագիծը:
Հիշեցնենք՝ ապամոնտաժման աշխատանքներն սկսվել են մարտի 13-ին։ Մարտի 14-ին սրճարանների աշխատակիցները բողոքի ակցիաներ սկսեցին, և բախումներ տեղի ունեցան ոստիկանների ու քաղաքացիների միջեւ։ Վնասվածքներ ստացան ինչպես ոստիկաններ, այնպես էլ քաղաքացիական անձինք, բերման ենթարկվեց 22 մարդ։
Ավելի ուշ հայտարարությամբ հանդես եկավ «Ջազզվե» սրճարանի ընկերության համասեփականատեր Արմեն Պետրոսյանը՝ նշելով, որ ցավոք, իրենց հետ երկխոսել չկամեցան ու որոշեցին շփվել ուժի լեզվով: Նա կոչ արեց դադարեցնել բողոքի ակցիաները:
«Ատմոսֆերա» ՍՊԸ-ի սեփականատերերից Էլիզաբեթ Ղազարյան էլ լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ պատրաստվում են դատարան դիմել իրենց գույքը փչացնելու համար:

На территории Оперы продолжают демонтировать кафе (прямой эфир)
Мэрия Еревана уже 6-ой день проводит работы по демонтажу кафе на территории, прилегающей к зданию Театра оперы и балета, с целью восстановления зеленой зоны.
Мэрия начала работы по демонтажу 13 марта, а 14 марта работы сопровождались акциями протеста сотрудников кафе, произошли столкновения между полицейскими и гражданами, травмы получили как полицейские, так и гражданские лица. Были подвергнуты приводу 22 человека, которых позднее отпустили.
Позднее с заявлением выступил совладелец кафе «Джаззве» Армен Петросян, который отметил, что, к сожалению, с ними не пожелали вступить в диалог и предпочли общаться на языке силы. Он призвал прекратить акции протеста.
В свою очередь одна из совладельцев ЗАО «Атмосфера» Элизабет Казарян в беседе с журналистами отметила, что они собираются обратиться в суд в связи с порчей их имущества.