Օպերայի թատրոնի հարակից կանաչ տարածքը և մշակութային միջավայրը վերականգնելու աշխատանքները շարունակվում են. քաղաքապետարան
Նախօրեին երեկոյան Երևանի քաղաքապետարանում տեղի է ունեցել հանդիպում քաղաքապետարանի համապատասխան վարչության պետերի և Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանի հետ։
Քննարկման ընթացքում քաղաքապետարանի ներկայացուցիչները ևս մեկ անգամ բանավոր ներկայացրել են նշված հատվածի տարածքներն ազատելու, կանաչապատ գոտին վերականգնելու իրավական հիմքերը։ Մասնավորապես, հիշեցվել է, որ քաղաքապետարանը նախկին վարձակալներին ավելի քան մեկ ամիս առաջ ծանուցել է սեփական ուժերով տարածքը մաքրելու անհրաժեշտության մասին։
Այսօր տարածքում եղած կառույցների, այդ թվում՝ ապօրինի շինությունների ապամոնտաժման աշխատանքները կվերսկսվեն։

Работы по восстановлению прилегающей к Оперному театру зеленой зоны и культурной среды продолжаются – мэрия
Накануне вечером в мэрии Еревана состоялась встреча между руководителями соответствующих управлений мэрии и главой столичного административного округа Кентрон Виктором Мнацаканяном.
В ходе обсуждения представители мэрии в очередной раз устно представили правовые основания освобождения указанных территорий и восстановления зоны зеленых насаждений. В частности, было упомянуто, что мэрия месяцем ранее известила бывших арендаторов о необходимости освободить территорию собственными усилиями. Работы по демонтажу находящихся на данной территории строений, в том числе незаконных построек, будут возобновлены.