ՀՀ հյուսիսարևելյան սահմանագոտում զինծառայող է մահացել (լրացված)
Ցավոք, առավոտը վատ լուրով պետք է սկսեմ: Խորը ցավով տեղեկացնում եմ, որ երեկ ՀՀ հյուսիսարևելյան սահմանագոտում, ծառայողական պարտականությունները կատարելիս մահացել է ՀՀ ԶՈւ-երի N զորամասի զինծառայող, շարքային-բուժակ Համլետ Հրաչի Ավագյանը, ծնված 2000թ.:
Մահը հակառակորդի կրակից չի եղել, այլ մանրամասները կհայտնեն համապատասխան մարմինները: Ցավակցում ենք Համլետ Ավագյանի ընտանիքին և հարազատներին:
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ
Արծրուն Հովհաննիսյանի ֆեյսբուքյան էջից
2019թ. մարտի 12-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի ջոկի սանհրահանգիչ, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Համլետ Հրաչի Ավագյանը բուժօգնություն ցուցաբերելու նպատակով մարտական հենակետից այլ մարտական հենակետ գնալու ճանապարհին սայթաքել է և ընկել ձորը: Ստացած մարմնական վնասվածքներից Հ.Ավագյանը մահացել է:
Այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:

Погиб солдат ВС Армении (дополнено)
Накануне в северо-восточной приграничной зоне Армении при исполнении служебных обязанностей погиб военнослужащий ВС РА, рядовой-фельдшер Гамлет Грачевич Авагян (2000 г.р.). Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил пресс-секретарь Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
«Смерть наступила не от обстрела противника. Подробности сообщат соответствующие органы. Выражаю соболезнования семье и родным Гамлета Авагяна», – написал он.
Военнослужащий ВС Армении, рядовой-фельдшер Гамлет Грачьевич Авакян (2000 года рождения) погиб в результате падения в ущелье. Об этом сообщила начальник отдела информации и по связям с общественностью Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
По ее словам, Авакян отправился с одного опорного пункта на другой, чтобы оказать медицинскую помощь, однако поскользнулся и упал в ущелье.