Բակո Սահակյանը հանդիպել է Արցախում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության ղեկավարի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 22-ին ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության ղեկավար Սոֆիա Պագսլիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2009 թվականին կազմակերպության կողմից իրականացված գ ործունեությանը եւ 2010 թվականի անելիքներին վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը բարձր է գնահատել այս հեղինակավոր միջազգային կառույցի աշխատանքն Արցախում' ընդգծելով, որ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն կարեւոր դերակատարություն ունի մեր հանրապետությունում մարդասիրական տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում:

Бако Саакян встретился с руководителем миссии Международного Комитета Красного Креста в Арцахе
22 марта президент Республики Арцах Бако Саакян принял руководителя миссии Международного Комитета Красного Креста в Нагорно-Карабахской Республике Софию Пагсли.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся деятельности, осуществленной организацией в 2009 году и планов на 2010 год.
Глава государства высоко оценил работу этой авторитетной международной организации в Арцахе, подчеркнув, что Международный Комитет Красного Креста играет важную роль в реализации в республике различных гуманитарных программ.