«Forbes Media»–ի նախագահ Սթիվ Ֆորբսը պաշտոնից հեռացել է
Նախագահ Սթիվ Ֆորբսը և կազմակերպության գործադիր տնօրեն Թիմ Ֆորբսը հեռացել են զբաղեցրած պաշտոններից։ Այս մասին հաղորդում է «Reuters»-ը։ Նրանց տեղը կզբաղեցնի Մայք Փերլիսը։
Սթիվ Ֆորբսը պահպանել է տնօրենների խորհրդի նախագահի և «Forbes Media»-ի գլխավոր խմբագրի պաշտոնը, որը թողարկում է «Forbes» պարբերականը։ Թիմ Ֆորբսը կզբաղեցնի «Forbes Digital» տնօրենների խորհրդի նախագահի պաշտոնը, ինչպես նաև կընդգրկվի «Forbes Media»-ի տնօրենների խորհրդի կազմում։
«Forbes» պարբերականի տպաքանակը գրեթե 900 հազար օրինակ է, իսկ հրատարակության կայքի  այցելուների թիվը ամսական հասնում է 15 մլն.-ի։ 1917թ.-ից հրատարակվող «Forbes»-ից բացի՝ «Forbes Media»-ն հրատարակում է նաև «ForbesLife» և «ForbesWoman» պարբերականները, ինչպես նաև «RealClearPolitics.com» և «RealClearSports.com» կայքերի սեփականատերն է։

Стив Форбс ушел с поста президента «Forbes Media»
Президент «Forbes Media» Стив Форбс и исполнительный директор компании Тим Форбс покинули свои посты. Об этом сообщает «Reuters». Их обязанности будет исполнять Майк Перлис, который занял посты президента и исполнительного директора «Forbes Media».
Стив Форбс сохранит за собой посты председателя совета директоров и главного редактора «Forbes Media», выпускающего  журнал «Forbes». Тим Форбс займет пост председателя совета директоров «Forbes Digital», а также будет входить в совет директоров «Forbes Media». При этом пост операционного директора, который он также занимал, будет упразднен.
Тираж журнала «Forbes», который выходит в США раз в две недели, составляет почти 900 тысяч экземпляров, а сайт издания посещают 15 миллионов уникальных пользователей ежемесячно. Помимо журнала, основанного в 1917 году, «Forbes Media» издает журналы «ForbesLife» и «ForbesWoman», а также владеет сайтами «RealClearPolitics.com» и «RealClearSports.com».