Գևորգ Դանիելյանն ազատվել է ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնից
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի այսօրվա հրամանագրով Գևորգ Դանիելյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի պաշտոնից' պաշտոնեական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու համար:
Ի դեպ, նշենք, որ նախօրեին Ազգային ժողովում ՀՀ 2011թ. պետական բյուջեի քննարկման ժամանակ ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նիստերի դահլիճում իր մոտ է կանչել Գևորգ Դանիելյանին, և նրանք երկար ժամանակ ինչ-որ բանի մասին են զրուցել։

Геворк Даниелян освобожден от должности министра юстиции РА
Согласно сегодняшнему указу президента РА Сержа Саргсяна, Геворк Даниелян освобожден от должности министра юстиции Республики Армения, ввиду ненадлежащего исполнения должностных обязанностей.
Отметим, что накануне, в ходе обсуждения в Национальном собрании государственного бюджета РА на 2011г. премьер-министр Армении Тигран Саркисян в зале заседаний позвал к себе Геворка Даниеляна и они долгое время беседовали о чем-то.