Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար ավտոմեքենաների համար
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 30-ին ժամը 10:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ և Վանաձոր -Դիլիջան ավտոճանապարհները:
Սպիտակի և Ստեփանավանի ոլորաններում (Լոռու մարզ), Ամասիայի և Աշոցքի տարածաշրջաններում, Քեթիի (Շիրակի մարզ) և Դիլիջանի ոլորաններում, Վանաձոր-Դիլիջան, Մաստարա-Լանջիկ, Ապարան-Քուչակ, Ալագյազ-Արթիկ, Ապարան-Արագած ավտոճանապարհներին և Սիսիան-«Զանգեր» հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է մարդատար ավտոմեքենաների համար:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ռուսական կողմում կան կուտակված 335 բեռնատար, 386 մարդատար ավտոմեքենաներ:

Дорога Степанцминда-Ларс открыта только для легковых автомобилей
Министерство ЧС РА сообщает, что 30-го декабря по положению на 10:30 в Армении есть труднопроходимые автодороги.
Труднопроходимы автодороги Сотк-Карвачар и Ванадзор-Дилижан.
На поворотах Спитака и Степанавана, в районах Амасия и Ашоцк, на поворотах Кети и Дилижана, автодорогах Ванадзор-Дилижан, Мастара-Ланджик, Апаран-Кучак, Алагяз-Артик, Апаран-Арагац и участке Сисиан-«Зангер» местами наблюдается гололедица.
Согласно данным агентства ЧС МВД Грузии, автодорога Степанцминда-Ларс открыта только для легковых автомобилей.
Согласно полученным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия данным, со стороны России скопились сотни автомобилей.