Հնդկաստանի քաղաքացիները փորձել են հատել հայ-թուրքական սահմանը
Ռուս սահմանապահները նոյեմբերի 7-ին կանխել են հայ-թուրքական սահմանն ապօրինի հատելու հերթական փորձը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանում ՌԴ Դաշնային անվտանգության ծառայության սահմանապահ վարչության մամուլի ծառայությունից, նոյեմբերի 7-ին Արմավիրի սահմանապահ ջոկատի ռուս սահմանապահները հայ-թուրքական սահմանն ապօրինի հատելու փորձի պահին ձերբակալել են 4 անձի, որոնց մոտ փաստաթղթեր չեն եղել:
Նախնական տվյալներով սահմանախախտները Հնդկաստանի քաղաքացիներ են: Նրանց մոտ եղել են ուսապարկեր՝ անձնական իրերով և գումարով:
Նրանք բացատրել են, որ կյանքի լավագույն պայմանների որոնման նպատակով Հայաստան են եկել, որպեսզի հետագայում Թուրքիայի տարածքով անօրինական ճանապարհով հասնեն ԵՄ անդամ երկրներ:

4 гражданина Индии попытались незаконно пересечь армяно-турецкую границу
На участке Армавирского пограничного отряда 7 ноября сотрудники Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения при попытке незаконного пересечения армяно-турецкой границы задержали 4 неизвестных без документов.
Как сообщает пресс служба Пограничного управления ФСБ России в Армении, по предварительным данным, нарушителями являются граждане Республики Индия. При себе они имели рюкзаки с личными вещами и денежными средствами.
Из объяснений установлено, что нарушители, в поисках лучших условий жизни, прибыли в Армению для дальнейшего незаконного убытия через Турцию в страны Европейского Союза.