Էդուարդ Շարմազանովը հերքել է
Մամուլում տեղեկություններ էին տարածվել, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր մամուլի քարտուղար Սամվել Ֆարմանյանին պետք է նշանակի Հանրային հեռուստառադիոընկերության լրատվական ու քաղաքական հաղորդումների բաժնի ղեկավար։
Սամվել Ֆարմանյանին փոխարինողի թեկնածուների շարքում նշվում էին Էդուարդ Շարմազանովի, Արա Սաղաթելյանի, Արմեն Արզումանյանի և Մենուա Հարությունյանի անունները:
Այսօր անդրադառնալով այս տեղեկություններին՝ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար, ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը «7օր»-ին  ասել է.
-Այս հրապարակումների թիկունքում կանգնած մարդկանց տեղեկացնեմ, որ ես երբեք չեմ երազել ու չեմ երազում այդ պաշտոնին։ Ավելին ասեմ՝ ես ՀՀԿ խմբակցության հետ խորհրդարանում համատեղ անելիք ունեմ և հաճույքով ու ամենայն պատասխանատվությամբ իրականացնում եմ ինձ լիազորված պարտականությունները։

Эдуард Шармазанов опроверг сообщения СМИ
В прессе распространилась информация о том, что президент РА Серж Саргсян собирается назначить своего пресс-секретаря Самвела Фарманяна руководителем отдела новостей и политических программ Общественной телерадиокомпании Армении.
В ряду кандидатов на замену Самвела Фарманяна значились имена Эдуарда Шармазанова, Ара Сагателяна, Армена Арзуманяна и Менуа Арутюняна.
Сегодня комментируя данную информацию, секретарь парламентской фракции РПА, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов сказал «7or»:
«Людям, стоящим за этими публикациями сообщу, что я никогда не мечтал и не мечтаю об этой должности. Более того, у меня с фракцией РПА есть совместные планы в парламенте. Я с удовольствием и со всей ответственностью выполняю возложенные на меня обязательства».