Արմեն Գյուլբուդաղյանցը՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ
Հոկտեմբերի 13-ին և 16-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի ՈՒԵՖԱ-ի Ազգերի լիգայի մրցաշարի հերթական տուրերի հանդիպումները՝ Երևանում մրցելով համապատասխանաբար Ջիբրալթարի և ՆՀՀ Մակեդոնիայի հավաքականների հետ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեն հաստատել է Արմեն Գյուլբուդաղյանցին Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնում: Մարզչական շտաբում ընդգրկվել են Սուրեն Չախալյանը, Աշոտ Ավետիսյանը, Ռոման Բերեզովսկին (դարպասապահների մարզիչ):
Հայաստանի Մ-19 և Մ-17 հավաքականների մարզչական շտաբերում ևս տեղի են ունեցել փոփոխություններ: Խզվել են պայմանագրերը արգենտինացի բոլոր մարզիչների հետ: Մ-19 հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Արթուր Ոսկանյանը, իսկ Մ-17 հավաքականի գլխավոր մարզչի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել Կարեն Բարսեղյանը:

13-го и 16-го октября сборная Армении сыграет в Ереване очередные матчи Лиги наций УЕФА с командами Гибралтара и Македонии.
Исполнительный комитет ФФА утвердил накануне Армена Гюльбудагянца на должности главного тренера национальной сборной, сообщает пресс-служба ФФА.
В тренерский штаб вошли Сурен Чахалян, Ашот Аветисян и тренер вратарей Роман Березовский.
Армен Гюлбудагянц – главный тренер сборной Армении