Գագիկ Ծառուկյանն ընդունել է Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահին
2010թ-ի մարտի 3-ին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ընդունել է Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Վիլֆրիդ Մարթենսի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում տեղի է ունեցել Գագիկ Ծառուկյանի և Վ. Մարթենսի առանձնազրույցը, որի ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել միջկուսակցական կապերի և հարաբերությունների խորացման, հետագա համագործակցության հեռանկարների շուրջ:
ՀՀ ԱԺ ոսկեզօծ դահլիճում Վ. Մարթենսը հանդիպել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության և Երևան քաղաքի ԲՀԿ ավագանու անդամների հետ: ԵԺԿ նախագահը կարևորել է եվրոպական միասնական քաղաքականության մեջ ինտեգրվելու «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հաստատակամությունը, հույս հայտնելով, որ ընթացիկ տարվա ընթացքում ԵԺԿ-ն կընդունի որոշում' «Բարգավաճ Հայաստանին» դիտորդ անդամի կարգավիճակ տրամադրելու հարցում: Իր հերթին, Գագիկ Ծառուկյանը շնորհակալություն է հայտնել  պրն Մարթենսին և ընգծել, որ երկու կուսակցություններին միավորում են ինչպես գաղափարական, այնպես էլ արժեքային ընդհանրությունները, որոնք այսուհետ կհամալրվեն նաև կուսակցության ղեկավարների միջև հաստատված անձնական շփումներով ու գործընկերային հարաբերություններով:

Гагик Царукян принял председателя Европейской народной партии
3-го марта 2010 года председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян принял делегацию, возглавляемую председателем Европейской народной партии /ЕНП/ Вильфридом Мартенсом. В ходе визита произошла встреча с глазу на глаз Гагика Царукяна и В.Мартенса, в ходе которой стороны обменялись мыслями вокруг межпартийных связей и углубления отношений, перспектив дальнейшего сотрудничества.
В Национальном собрании РА В.Мартенс встретился с парламентской фракцией «Процветающая Армения» и членами Совета старейшин мэрии от ППА. Председатель ЕНП выделил важность того, что партия «Процветающая Армения» проявляет твердость  интегрироваться в объединенную европейскую политику, выразив надежду, что в течение текущего года ЕНП примет решение в вопросе предоставления ППА статуса члена-наблюдателя. В свою очередь, Гагик Царукян поблагодарил г-на Мартенса и подчеркнул, что две партии объединяет, как идеологические, так и ценностные общности, которые отныне восполнятся личными контактами и партнерскими отношениями руководителей двух партий.