Սումգայիթյան ոճրագործության զոհերի հիշատակի միջոցառումներ Թբիլիսիում
Սումգայիթյան ոճրագործության տարելիցի կապակցությամբ Վրաստանում Հայաստանի դեսպան Հրաչ Սիլվանյանը, Հայ առաքելական Ս. Եկեղեցու Վիրահայոց թեմի Առաջնորդ Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանը, Վրաստանի հայկական կազմակերպությունների ղեկավարները, բազմաթիվ վիրահայեր ս.թ. մարտի 2-ին այցելել են հայ գրողների եւ հասարակական գործիչների Խոջեվանքի պանթեոն, որտեղ Վրաստանում Հայաստանի դեսպանության անունից ծաղկեպսակ է դրվել հայ նահատակների հիշատակը հավերժացնող հուշասյանը:
Ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Սումգայիթի հայկական ջարդերի անմեղ զոհերի հիշատակը:
Երեկոյան, Թբիլիսիի Պետրոս Ադամյանի անվան պետական դրամատիկական հայկական թատրոնի դահլիճում տեղի է ունեցել Սումգայիթի զոհերի հիշատակին նվիրված դասական երաժշտության համերգ: Կոմիտասի, Խաչատրյանի, արեւմտաեվրոպական դասականների ստեղծագործությունները կատարել են վրաստանաբնակ տաղանդավոր հայ երիտասարդ երաժիշտները, ասմունքային կատարումներով հանդես են եկել Պ. Ադամյանի անվան հայկական թատրոնի դերասանները:
Փետրվարի 28-ին Թբիլիսիի հայ առաքելական Ս. Էջմիածին եկեղեցում, նաեւ վիրահայոց թեմին պատկանող բոլոր եկեղեցիներում կատարվել են պատարագի եւ հոգեհանգստյան արարողություններ' ի հիշատակ եղերական իրադարձությունների անմեղ զոհերի:

В Тбилиси состоялись мероприятия памяти жертв Сумгаитского злодеяния
2 марта по случаю годовщины Сумгаитской трагедии посол Армении в Грузии Грач Силванян, предводитель Епархии Армянской Апостольской Церкви в Грузии, епископ Вазген Мирзаханян, руководители армянских организаций Грузии, многочисленные армяне Грузии посетили пантеон армянских писателей и общественных деятелей Ходжеванк в Тбилиси, где от имени посольства Армении в Грузии был возложен венок к обелиску, увековечивающему память армянских мучеников.
Присутствующие минутой молчания почтили память невинных жертв армянских погромов в Сумгаите.
Вечером в зале Государственного драматического армянского театра им. Петроса Адамяна в Тбилиси состоялся концерт классической музыки, посвященный жертвам Сумгаита. Молодые талантливые армянские музыканты исполнили произведения Комитаса, Хачатуряна, западноевропейских классиков, а актеры армянского театра им. П. Адамяна выступили с декламацией.
28 февраля в армянской церкви Сурб Эчмиадзин в Тбилиси, а также во всех церквях, относящихся к Епархии ААЦ в Грузии, были проведены богослужения и траурные церемонии памяти жертв трагических событий.