Նիկոլ Փաշինյանի փաստաբանների վերաքննիչ բողոքը մերժվել է
Վերաքննիչ դատարանում շարունակվում է Նիկոլ Փաշինյանի փաստաբանների վերաքննիչ բողոքի քննությունը: Դատավորը մերժեց փաստաբաններ Լուսինե Սահակյանի և Երվանդ Վարոսյանի միջնորդությունը։ Այն վերաբերում էր դատավորի ինքնաբացարկին։
Դրան հաջորդել է ինքնաբացարկի վերաբերյալ Լուսինե Սահակյանի երկրորդ միջնորդությունը հետևյալ հիմնավորմամբ՝ դատարանը խախտել է օրենքը, մասնավորապես դատավարության կարգը սահմանելու վերաբերյալ: Դատարանը կրկին անցել է խորհրդակցական սենյակ, որոշում կայացնելու այս միջնորդության վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ մեղադրող կողմը ևս բողոք էր ներկայացրել Վերաքննիչ դատարան, պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ մեղադրական դատավճիռ կայացնել նաև քր.օր.-ի 316 հոդվածի՝ 1-ին մասով՝ «Բռնություն իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ»։

Апелляционная жалоба адвокатов Никола Пашиняна была отклонена
В Апелляционном суде РА продолжается рассмотрение апелляционной жалобы адвокатов Никола Пашиняна. Судья отклонил ходатайство адвокатов Лусине Саакян и Ерванда Варосяна. Оно относилось к самоотводу судьи.
Этому последовало второе ходатайство Лусине Саакян со следующим обоснованием - суд нарушил закон, в частности, относительно установления порядка судебного процесса. Суд вновь зашел в совещательную комнату, чтобы вынести решение по этому вопросу.
Напомним, обвинительная сторона также представила иск, требуя от Апелляционного суда вынести обвинительный приговор в отношении Никола Пашиняна по 1-й части 316-й статьи «Насилие в отношении представителя власти».