Րաֆֆի Հովհաննիսյանը և Լարիսա Ալավերդյանը կմասնակցեն Policy Forum Armenia-ի երկրորդ տարեկան համաժողովին
«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ևխմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը փետրվարի 28-ից մարտի 2-ը ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնում կմասնակցեն Policy Forum Armenia-ի (PFA, http://www.pf-armenia.org) տարեկան երկրորդ համաժողովին, որը նվիրված է Հայաստան-Սփյուռք հարաբերություններին: Այդ հեղինակավոր համաժողովի թեման Հայաստանի եւ Սփյուռքի փոխներգրավվածության ապահովումն է Հայաստանի ժողովրդավարացման, հայ-թուրքական արձանագրությունների, տնտեսական ոլորտի, կառավարման և համակարգային բարեփոխումների խնդիրներում:
Համաժողովին իրենց մասնակցությունն են բերելու Հայաստանում, ԱՄՆ-ում եւ Եվրոպայում հասարակական, հետազոտական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, համալսարանականներ, մտավորականներ, դիվանագետներ եւ միջազգային գիտական հեղինակություններ, նրանց թվում' աշխարհահռչակ հայ պատմաբան Ռիչարդ Հովհաննիսյանը:
Համաժողովի առաջին օրը՝ փետրվարի 28-ին, Վաշինգտոնի բարձրակարգ ընդունելությունների Cosmos ակումբում PFA-ն կներկայացնի «Հայաստան-Սփյուռք հարաբերություններ. Անկախությունից 20 տարի անց» զեկույցը:

Раффи Ованисян и Лариса Алавердян будут участвовать во втором ежегодном форуме Policy Forum Armenia
С 28 февраля по 2 марта лидер партии «Наследие» Раффи Ованисян и секретарь фракции Лариса Алавердян в столице США Вашингтоне примут участие в ежегодном втором форуме Policy Forum Armenia (PFA, http://www.pf-armenia.org), который посвящен отношениям Армения-Диаспора. Тема этого авторитетного форума - вовлечение Армении и Диаспоры в вопросах демократизации, армяно-турецких протоколов, экономической сферы, реформ управления и системных преобразований в Армении. Свое участие в форуме привнесут представители общественных, исследовательских организаций, представители университетов, интеллигенции, дипломаты и авторитетные международные научные авторитеты, в их числе всемирно известный армянский историк Ричард Ованисян.
В первый же день форума, 28 февраля в клубе Cosmos по приему для VIP Вашингтона PFA представит доклад «Отношения Армения-Диаспора - 20 лет спустя после Независимости».