Պետական եկամուտների կոմիտեի շենքում տեղադրված ռումբի մասին ահազանգը կեղծ է եղել
Այսօր, ժամը 11.36-ին ոստիկանության հերթապահից տեղեկություն է ստացվել, որ անհայտ քաղաքացի է ահազանգել ու տեղեկացրել, որ Պետական եկամուտների կոմիտեի շենքում ռումբ է տեղադրված, որը պայթելու է ժամը 13.00-ին:
Դեպքի վայր են մեկնել հրշեջ մեկ մարտական հաշվարկ եւ հատուկ ջոկատի փրկարարները: Տեղյակ են պահվել նաեւ պաշտպանության նախարարությունը, շտապօգնության եւ ազգային անվտանգության ծառայությունները:
Հարակից շենքերի բնակիչներն ու հիմնարկների աշխատակիցները տարահանվել են անվտանգ գոտի, տարածքը' շրջափակվել: Դեպքի վայրում աշխատել են ԱԱԾ եւ ՊՆ ակազերծման մասնագետներն ու կինոլոգները:
Իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում ռումբ չի հայտնաբերվել:

Сигнал о заложенной бомбе в здании Комитета по госдоходам Армении был ложным
Сегодня в 11.36 часов от дежурного Полиции было получено сведение о том, что неизвестный гражданин сообщил, что в здании Комитета по госдоходам РА заложена бомба и она взорвется в 13.00 часов.
На месте происшествия отправились один боевой расчет и специальный отряд спасателей. Были проинформированы также службы Минобороны, скорой помощи и национальной безопасности.
Все жители здания и сотрудники учреждения были эвакуированы. На месте работали специалисты по разминированию СНБ и Минобороны и кинологи.
В результате поисковых работ бомба не была обнаружена.