Ռուսաստանի և Թուրքիայի ԱԳՆ–ները քննարկել են ԼՂ հարցը
Ռուսաստանի արտգործնախարարությունը հաղորդագրություն է տարածել այն մասին, որ Մոսկվայում Ռուսաստանի փախարտգործնախարարի քարտուղար Գ. Բ. Կարասինի ու Թուրքիայի արտգործնախարարի առաջին տեղակալ Ֆ. Սինիրլիօղլուի միջև խորհրդակցություն է տեղի ունեցել։
ԱԳ նախարարների տեղակալները նշել են, թե ռուս-թրքական համագործակցությունը բարձր մակարդակի վրա է, նաև ընդգծել են արտգործնախարարությունների միջև բնականոն և արդյունավետ կապերի առկայությունը։
Կողմերը քննարկել են միջազգային ու տարածաշրջանային հարցեր՝ ներառյալ իրավիճակը Կովկասում և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորումը։
Թուրքիայի և Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարները խորհրդակցություն են անցկացրել։

Замминистры иностранных дел России и Турции обсудили Карабахский конфликт
4 февраля в Москве состоялись консультации заместителя министра иностранных дел Российской Федерации Григория Карасина с первым заместителем министра иностранных дел Турецкой Республики Феридуном Синирлиоглу.
Заместители глав внешнеполитических ведомств констатировали высокий уровень российско-турецкого сотрудничества, отметили регулярный и плодотворный характер межмидовских контактов.
В ходе встречи стороны предметно обсудили ряд международных и региональных вопросов, включая положение на Южном Кавказе и ситуацию вокруг Карабахского конфликта.