«Մենք դե՛մ ենք օտարալեզու դպրոցների վերաբացմանը» նախաձեռնությունը կոչ է անում
Այսօր՝ դեկտեմբերի 8-ին Ազգային ժողովում նախատեսվում է Լեզվի մասին և Հանրակրթության մասին օրենքներում փոփոխությունների նախագծի քննարկումը: Հիշեցնենք, որ այդ նախագիծը կանաչ լույս է վառում Հայաստանում օտարալեզու դպրոցների բացման համար: «Մենք դե՛մ ենք օտարալեզու դպրոցների վերաբացմանը» նախաձեռնությունը կոչ է անում անպայման մասնակցել բողոքի ցույցին, որը կսկսվի առավոտյան ժամը 10-ին Ազգային ժողովի Դեմիրճյան մուտքի մոտ: Տեղեկացրե՛ք բոլոր ծանոթներին, օգնե՛ք կանխել գաղութարար օրինագիծը:

Инициативная группа «Мы - против открытия иноязычных школ» призывает
Сегодня, 8 декабря, в Национальном собрании Армении намечено обсуждение законопроекта изменений в законах РА «О языке» и «Об общем образовании». Напомним, что данный законопроект дает «зеленый свет» открытию иноязычных школ в Армении.
В связи с этим, члены инициативной группы «Мы - против открытия иноязычных школ» призывают обязательно принять участие в акции протеста, которая состоится в 10:00 утра у входа в НС через улицу Демирчяна. Сообщите об этом всем знакомым, помогите предотвратить принятие колонизаторского законопроекта.
Инициативная группа «Мы - против открытия иноязычных школ»