Արմեն Ռուստամյան. «Երկպալատանի խորհրդարանում Սփյուռքին ընդգրկելու գաղափարը մերն է»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմա ժմանակ ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը, խոսելով երկպալատանի խորհրդարանի ձևավոևման մտահղացման մասին, ասել է, թե այդ գաղափարը հենց իրենցն է։ Նրա կարծիքով՝ խորհրդարանի Վերին պալատում պետք է ընդգրկված լինեն նաև Սփյուռքի ներկայացուցիչները։
-Քանի որ մեր Սփյուռքը մի քանի անգամ գերազանցում է Հայասատանի բնակչության քանակին, ապա մենք պետք է մտածենք, թե ինչպես ենք օգտագործելու նրա պոտենցյալը, - ասել է Արմեն Ռուստամյանը։
ՀՅԴ ներկայացուցչի խոսքերով՝ այն կբերի Սփյուռքի կազմակերպման մակարդակի բարձրացմանը և հայաստանյան հարցերի մեջ ընդգրկելուն։

Идея вовлечения представителей Диаспоры в двухпалатный парламент принадлежит нам - Армен Рустамян
Говоря в ходе сегодняшней встрече с журналистами об идее создания двухпалатного парламента, представитель Верховного органа АРФД Армен Рустамян заявил, что данная идея принадлежит им. По его словам, в Верхнюю палату парламента должны быть вовлечены и представители Диаспоры.
«Так как численность населения нашей Диаспоры в несколько раз превышает численность населения самой Армении, мы должны подумать о том, как будем использовать ее потенциал», - отметил Рустамян.
По словам представителя АРФД это приведет к повышению уровня организованности Диаспоры и ее вовлечения в вопросы Армении.