Երևանի մշակույթի պետական քոլեջի տնօրեն, երգչուհի Էմմիի մայր, «Emmy-B» պրոդյուսերականկենտրոնինախագահՆադեժդաՍարգսյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, թե դիմելու է դատարան և պահանջելու է «Եվրատեսիլ-2010» մրցույթի հայաստանյան փուլի արդյունքների պարզաբանումը՝ նշելով, որ անարդարություն է տեղի ունեցել։ Պատասխանելով«7օր»-ի՝« Հայաստանում անց են կացվում քաղաքական ընտրություններ, և միշտ էլ այդ ընտրություններից հետո ցածրաձայն խոսվում է անարդարությունների մասին, արդյոք այսօրվա իրավիճակի պատճառը, որն անմիջապես Ձեզ է վերաբերում, նախորդ անարդարությունների ժամանակ լուռ մնալը չէ՞» հարցին՝ ասել է, որ այդ դիտարկումը ճիշտ է։
-Համամիտ եմ, և այսօր մենք վերջապես այս ամբողջ հարվածը վերցնում ենք մեզ վրա։ Երևի մնացածները միշտ էլ իրենց սրտի խորքում մտածել են, բայց լռել են։ Մենք էլի ենք ասում, որ մեզ արդեն չի հետաքրքրում, թե ով է գնալու, բայց գոնե այս միջադեպը որևէ ուղղության կտանի, որ ավելի ճիշտ աշխատանքներ տանեն։ Ո՛չ հանդիսատեսը, ո՛չ լրագրողները, ո՛չ երգիչները մեղավոր չեն այս մշտական խոսակցությունների համար։ Ինձ թվում է, որ այս միջադեպը թույլ կտա ինչ-որ եզրակացություններ անել։ Փոքր երկիր ենք, ամեն ինչ իսկույն դուրս է գալիս,-նշել է Նադեժդա Սարգսյանը։
Նադեժդա Սարգսյանն այլևս լուռ չի մնա
Երևանի մշակույթի պետական քոլեջի տնօրեն, երգչուհի Էմմիի մայր, «Emmy-B» պրոդյուսերական կենտրոնի նախագահ Նադեժդա Սարգսյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, թե դիմելու է դատարան և պահանջելու է «Եվրատեսիլ-2010» մրցույթի հայաստանյան փուլի արդյունքների պարզաբանումը՝ նշելով, որ անարդարություն է տեղի ունեցել։ Պատասխանելով «7օր»-ի՝ « Հայաստանում անց են կացվում քաղաքական ընտրություններ, և միշտ էլ այդ ընտրություններից հետո ցածրաձայն խոսվում է անարդարությունների մասին, արդյոք այսօրվա իրավիճակի պատճառը, որն անմիջապես Ձեզ է վերաբերում, նախորդ անարդարությունների ժամանակ լուռ մնալը չէ՞» հարցին՝ ասել է, որ այդ դիտարկումը ճիշտ է։

Директор Ереванского государственного колледжа, мать певицы Эмми, председатель продюсерского центра «Emmy-B» Надежда Саркисян во время встречи с журналистами сказала, что обратится в суд и потребует прояснения результатов армянского отборочного тура конкурса «Евровидение-2010», отметив, что имела место несправедливость. Отвечая на вопрос «7or»: «В Армении проводятся выборы и всегда после них тихо говорят о несправедливости, не молчание ли в прошлом является причиной сегодняшней ситуации, которая касается непосредственно Вас?», она сказала, что это правильное наблюдение.
«Я согласна, и сегодня мы берем весь этот удар на себя. Наверное, остальные в глубине души всегда так думали, но молчали. Мы тоже говорим, что нас уже не интересует, кто поедет, но хотя бы, чтобы этот инцидент пошел в каком-то направлении, чтобы работы проводились правильнее. Ни зрители, ни журналисты, ни певцы не виноваты за эти постоянные разговоры. Мне кажется, что этот инцидент позволит сделать какие-то выводы. У нас маленькая страна, всё становится явным», - сказала Надежда Саркисян.
Надежда Саркисян больше не будет молчать