Սպանություն, սպանության փորձ, անձի առևանգում, ավազակային հարձակում, կողոպուտ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` 2010 թ. հունվարի 1-ից փետրվարի 19-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 10 դեպք, բացահայտվել է 8-ը: Բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 2 դեպք (2009-ի նույն ժամանակահատվածում համապատասխանաբար'10, 5 և 2 դեպք):
Հիշյալ ժամանակահատվածում արձանագրվել է պանության փորձի 1 դեպք, որը բացահայտվել է: Բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 1 դեպք (2009-ի նույն ժամանակահատվածում' 1, 1, և 1 դեպք):
Նույն ժամանակահատվածում արձանագրված անձի առևանգման 42 դեպքն էլ բացահայտվել է (2009-ին համապատասխանաբար` 44, 42 և 9):
Արձանագրված ավազակային հարձակման 16 դեպքից բացահայտվել է 11-ը, բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 3 դեպք (2009-ին` 21, 13, 1):
Կողոպուտի 28 դեպքից բացահայտվել է 22-ը, բացահայտվել է նաև նախկինում կատարված նմանատիպ հանցագործության 4 դեպք (2009-ին` 30, 15 և 10):

Данные оперативной сводки полиции РА за период с 1 января по 19 февраля 2010 года
Согласно сводке оперативных данных полиции РА, в период с 1 января по 19 февраля 2010г. в Республике Армения было зафиксировано 10 убийств, восемь из которых раскрыты. За указанный период раскрыто два убийства, совершенных в прошлом. Зарегистрирована одна попытка убийства, которая была раскрыта. Кроме того раскрыто одно подобное преступление, совершенное в прошлом. За тот же период раскрыто 42 случая похищения людей. Раскрыто 11 случаев разбоя из зарегистрированных 16 случаев, а также 3 подобных преступления, совершенных в прошлом. Из 28 случаев кражи раскрыто 22 случая, а также 4 подобных преступления, совершенных в прошлом.