Սարիբեկ Սուքիասյանը պատրաստվում է բողոքարկել իրեն առաջադրված մեղադրանքը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, «Հայէկոնոմբանկի» խորհրդի նախագահ Սարիբեկ Սուքիասյանի դեմ մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քր. օր. 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 7-րդ կետերով, որի տակ նա հրաժարվել է ստորագրել։
«7օր»-ի հետ զրույցում Սարիբեկ Սուքիասյանի փաստաբան Լուսինե Սահակյանն ասել է, թե այդ հոդվածով առաջադրված մեղադրանքը հետևյալն է՝ շահադիտական դրդումներով անձին ազատությունից զրկել կազմակերպված խմբի միջամտությամբ։
-Իբրև թե շահադիտական նպատակներով մարդուն ազատությունից զրկել են, բայց ապօրինի մեղադրանք է առաջադրված, ուստի մենք ձեռնարկելու ենք որոշակի գործողություններ։ Իհարկե պատրաստվում ենք բողոքարկել, սակայն պաշտպանական նկատառումներից ելնելով՝ հիմա չենք  կարող ասել, թե կոնկրետ ինչ գործողություններ ենք ձեռնարկելու,-ասել է նա։
Նրա խոսքերով՝ գործի շարունակությունը նախաքննական մարմինն է իրականացնում։
Հիշեցնենք, որ փետրավրի 12-ին մի քանի տասնյակ ոստիկաններ ներխուժել են «Սիլ կոնցեռնի» գրասենյակ և «Հայէկոնոմբանկի» խորհրդի նախագահ Սարիբեկ Սուքիասյանին և մի քանի աշխատակիցների հրավիրել ոստիկանության Էրեբունու բաժանմունք, այնուհետև, մի քանի օր ոստիկանությունում պահվելուց հետո, երկրից չբացակայելու պայմանով ստորագրությամբ Սարիբեկ Սուքիասյանն ազատ էր արձակվել։

Сарибек Сукиасян собирается опротестовать выдвинутое ему обвинение
Как мы уже сообщали, председателю «Армэкономбанка» Сарибеку Сукиасяну было выдвинуто обвинение по 1-му и 7-му пунктам 2-ой части 133-й статьи Уголовного кодекса РА, под которым он отказался подписываться.
В беседе с «7or» адвокат Сарибека Сукиасяна Лусине Саакян сказала, что обвинение, выдвинутое по данным пунктам, подразумевает незаконное лишение свободы, совершенное группой лиц по предварительному сговору и из корыстных побуждений
«Будто бы из корыстных побуждений лишили свободы человека, но выдвинуто незаконное обвинение, поэтому мы предпримем определенные действия. Конечно, собираемся опротестовать, однако исходя из соображений защиты, сейчас мы не можем сказать, какие конкретно действия мы предпримем», - сказала она.
По ее словам, продолжение дела ведет орган предварительного следствия.
Напомним, что 12 февраля несколько десятков полицейских ворвались в офис «Сил концерна». Они пригласили председателя совета банка «Армэкономбанк» Сарибека Сукмасяна и нескольких сотрудников «Сил концерна» в отделение полиции общины «Эребуни». Продержав С. Сукиасяна в полиции  несколько дней, его освободили под подписку о невыезде из страны.