Երեկ հրավիրված մամուլի ասուլի ժամանակ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը լրագրողներին հայտնել էր, որ Հովիկ Աբրահամյանին առաջարկելու է Ազգային ժողովում հայ-թուրքական արձանագրությունների վերաբերյալ քննարկում չկազմակերպել, մինչև հանձնաժողովը եզրակացություն չներկայացնի։ Այսօր ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստում միաձայն հավանություն է տրվել այդ որոշմաը։ ԱԺ նախագահին այն կարվի այսօր երեկոյան՝ Հովիկ Աբրահամյանի ղեկավարությամբ կայանալիք աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ։
ԱԺ ՀՅԴ և «Ժառանգություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդես են եկել հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ կազմակերպելու նախաձեռնությամբ։ Մյուս երեք խմբակցությունները մինչև երկուշաբթի ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովին պետք է ներկայացնեն այս նախաձեռնության վերբերյալ իրենց դիրքորոշումը։
Հովիկ Աբրահամյանին առաջարկը կարվի այսօր երեկոյան

Предложение Овику Абрамяну будет сделано сегодня вечером
Во время созванной вчера пресс-конференции председатель комиссии по внешним сношениям НС РА Армен Рустамян сообщил журналистам, что предложит Овику Абрамяну не организовывать обсуждение в Национальном собрании относительно армяно-турецких протоколов, пока комиссия не представит заключение. Сегодня на заседании комиссии по внешним сношениям НС было единогласно дано согласие этому решению. Сегодня оно будет передано председателю НС во время рабочего совещания во главе с Овиком Абрамяном.
Представители фракций АРФД и «Наследие» НС выступили с инициативой по проведению парламентских слушаний относительно ратификации армяно-турецких протоколов. Остальные три фракции до понедельника должны представить в постоянную комиссию по внешним сношениям НС свои подходы относительно этой инициативы.