Ո՞րն է ողջամիտ ժամկետը
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը, խոսելով հայ-թուրքական արձանագրությունների վավերացման ողջամիտ ժամկետների մասին, ասել է, թե սխալ է որոշակի ամիս և ամսաթիվ նշելը։
-Պետք է հետևել գործընթացին, ոչ թե կոնկրետ օրվան։ Մենք պետք է տեսնենք՝ դրակա՞ն ուղղությամբ են շարժվում, լճացե՞լ են, թե՞ հետընթաց է գրանցվում։ Եվ, կախված դրանից, ողջամիտ ժամկետը կարող է տարբեր լինել,-նշել է նա։
Պատասխանելով «7օր»-ի այն հարցին, թե գործընթացում այժմ դինամիկա կա՞, թե՞ սառեցում է՝ ասել է, որ ՀՀ նախագահն իր ուղերձով լիցք է հաղորդել գործընթացին, և մնում է սպասել, թե ինչ արձագանք կլինի։

Каковы разумные сроки?
Говоря во время встречи с журналистами о разумных сроках ратификации армяно-турецких протоколов, зампредседателя НС РА Самвел Никоян сказал, что неправильно указывать конкретный месяц и число.
«Нужно следить за процессом, а не за конкретным днем. Мы должны увидеть движется процесс в положительном направлении, находится в застое или регрессирует? И в зависимости от этого разумные сроки могут быть различными», - отметил он.
Отвечая на вопрос «7or» о том, есть ли сейчас динамика в процессе или наблюдается замораживание, С. Никоян сказал, что своим посланием президент РА придал процессу заряд и остается ждать, какая будет реакция.