Էմմին և Միհրանը, հնարավոր է, դատարան դիմեն
«Emmy-B» պրոդյուսերական կենտրոնի նախագահը՝ երգչուհի Էմմիի մայր Նադեժդա Սարգսյանն այսօր «7օր»-ի թղթակցի հետ զրույցում հակիրճ բնութագրելով փետրվարի 14-ին կայացած Եվրատեսիլ-2010 երգի մրցույթի հայաստանյան նախընտրական փուլն՝ ասել է.
-SMS-ների արգելափակում։
Ն. Սարգսյանը նշել է, որ ըստ որոշ տեղեկությունների՝ Էմմիի և Միհրանի, ինչպես նաև երգիչ Ռազմիկ Ամյանի օգտին ուղարկվող հաղորդագրություններն արգելափակված են եղել։
-Թող մամո՛ւլը գնահատի, թե ինչպե՞ս հնարավոր է, որ հայ հանդիսատեսին քաջ հայտնի Էմմին և Ռազմիկ Ամյանը 1400 հաղորդագրություն են ստանում, իսկ բոլորովին անհայտ մեկը՝ 6000-ից ավել։ Այն դեպքում, երբ օրինակ Ռազմիկ Ամյանն իր համերգների ժամանակ 7000 տեղ ունեցող դահլիճ է հավաքում,-ասել է Ն. Սարգսյանը՝ միաժամանակ հավելելով, որ ըստ վերջնականապես չճշտված իրենց տեղեկությունների՝ ժյուրին ընտրել է հենց Էմիի ու Միհրանի երգը։
Նշենք, որ նախընտրական փուլի հաղթող է ճանաչվել Ռուսաստանից ընդամենը վերջերս Հայաստան ժամանած Եվա Ռիվասը։ Հաղթողի անունը հայտարարելուց հետո, ի նշան բողոքի, Էմմին ու Միհրանը և Ռազմիկ Ամյանը ցուցադրաբար լքել են բեմը։
Առաջիկա օրերին Ն. Սարգսյանը հանդես է գալու մամուլի ասուլիսով, իսկ մինչ այդ նա հեռախոսային բոլոր օպերատորներից պահանջելու է SMS քվերակությունների վերծանությունները, և հնարավոր է, որ մրցույթի արդյունքները վիճարկող հայցով Էմմին ու Միհրանը դիմեն դատարան։
-Հույս ունեմ, որ օրենքը մեր կողմը կլինի,- «7օր»-ին ասել է Ն. Սարգսյանը՝ հավելելով, որ խախտումը ոչ թե հեռախոսային օպերատորներից, այլ սերվերներից է եկել։

Эмми и Мигран возможно обратятся в суд
Председатель продюсерского центра «Emmy-B», мать певицы Эмми Надежда Саркисян сегодня в беседе с «7or», лаконично охарактеризовав армянский отборочный тур на участие в Евровидении 2010 года, сказала: «Блокировка SMS».
Н.Саркисян отметила, что по некоторым сведениям сообщения, отправляемые в пользу Эмми и Миграна, а также Размика Амяна, блокировались.
«Пусть пресса оценит, как возможно, чтобы хорошо известные армянскому зрителю Эмми и Размик Амян получили бы 1400 сообщений, а какая-то неизвестная - 6000.  В то время как, например, Размик Амян во время своих концертов собирает зал, имеющий 7000 мест», - сказала Н.Саркисян, добавив, что  по их неокончательным и не уточненным сведениям  жюри выбрала именно песню Эмми и Миграна.
Отметим, что победителем отборочного тура стала прибывшая недавно из России в Армению Ева Ривас. После объявления имени певицы, в знак протеста, Эмми, Мигран и Размик Амян демонстративно покинули сцену.
В ближайшие дни Н.Саркисян выступит с пресс-конференцией, а до этого она потребует расшифровку всех SMS голосований от всех телефонных операторов, и, возможно, с иском, оспаривающим итоги конкурса, Эмми и Мигран обратятся в суд.
«Надеюсь, что закон будет на нашей стороне», - сказала «7or» Н.Саркисян, добавив, что нарушение было не от телефонных операторов, а от серверов.