Այսօր ժամը 16-ի սահմաններում մի քանի տասնյակ ոստիկաններ են ներխուժել «Սիլ կոնցեռն»-ի գրասենյակ, թեև չեն հանդիպել որևիցե դիմադրության, կոտրել են գրասենյակի մի քանի դռներ։ Այս մասին «7օր»-ի հետ զրույցում ասել է «Սիլ կոնցեռն»-ի մամուլի խոսնակ Աննա Մկրտչյանը։ Նա տեղեկացրել է նաև, որ «Հայէկոնոմբանկ» -ի խորհրդի նախագահ Սարիբեկ Սուքիասյանը (ով ԱԺ նախկին պատգամավոր Խաչիկ Սուքիասյանի եղբայրն է) և «Սիլ կոնցեռն»-ի մի քանի աշխատակիցներ հրավիրվել են ոստիկանության Էրեբունու բաժանմունք՝ զրուցելու։
Սարիբեկ Սուքիասյանը ոստիկանություն է հրավիրվել

12 февраля в районе 16:00 несколько десятков полицейских ворвались в офис «Сил концерна, хотя не встретили никакого сопротивления, но взломали несколько дверей офиса. Об этом в беседе с «7or» сказала пресс-секретарь «Сил концерна» Анна Мкртчян. Она также сообщила, что председатель совета банка «Армэкономбанк» Сарибек Сукмасян (брат бывшего депутата НС Хачика Сукиасяна) и несколько сотрудников «Сил концерна» пригласили в отделение полиции общины «Эребуни» - побеседовать.
Сарибека Сукиасяна пригласили в полицию