Իսրայելի ԱԳՆ. «Ցավոք, միջազգային հանրությունը նախընտրում է քաղցր սուտը, այլ ոչ թե դառը ճշմարտությունը»
Իսրայելի ԱԳ նախարար Ավիգդոր Լիբերմանը Ադրբեջան կատարած այցի ժամանակ «Լիդեր TV»-ին տված հարցազրույցում ասել է, թե ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործում միջազգային կազմակերպությունների գործունեությունն անբավարար է գնահատում։
-Ընդհանուր առմամաբ 21-րդ դարը սկսվել է որպես մեծ քանակությամբ հակամարտությունների և ահաբեկչությունների սկիզբ։ Ղարաբաղյան հակամարտությունը շատ զգայուն է, որը չպետք է քննարկվի հանրության շրջանում և ԶԼՄ-ներում,-հայտարարել է Ավիգդոր Լիբերմանը։
-Մենք, իհարկե, հարգանքով ենք վերաբերվում Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը։ Այդպիսի հակամարտություններ գոյություն ունեն աշխարհի շատ երկրներում, բայց դրանցից և ոչ մեկը լուծված չէ։ Միջազգային կազմակերպությունները դրանց առնչությամբ ցուբերում են ոչ համարժեք, երկերեսանի դիրքորոշում։ Ցավոք, միջազգային հանրությունը նախընտրում է քաղցր սուտը, այլ ոչ թե դառը ճշմարտությունը,-ընդգծել է նախարարը։
Ինչպես հաղորդում է  «Интерфакс»-ը, Իսրայելի ԱԳ նախարարը մեկնաբանելով հակամարտությունների շուրջ բանակցությունների ձգձգումը՝ ասել է, թե իրենք կողմնակից չեն անարդյունավետ բանակցություններին։

Глава МИД Израиля: «К сожалению, мировое сообщество предпочитает сладкую ложь горькой правде»
Глава МИД Израиля Авигдор Либерман, прибывший с визитом в Азербайджан, в интервью телеканалу Лидер ТВ отметил, что он оценивает деятельность международных организаций в урегулировании карабахского конфликта как неудовлетворительную.
«В целом, XXI век начался как век большого числа конфликтов и терактов. Карабахский конфликт - очень чувствительная проблема, которая не должна обсуждаться в обществе и СМИ», - заявил А. Либерман.
«Мы, конечно же, с уважением относимся к территориальной целостности Азербайджана. Такие конфликты существуют во многих странах мира, но ни один из них не разрешен. Международные организации в связи с ними демонстрируют неадекватную, лицемерную позицию. К сожалению, мировое сообщество предпочитает сладкую ложь горькой правде», - подчеркнул министр.
Как сообщает «Интерфакс», комментируя переговоры по урегулированию между сторонами затянувшихся конфликтов, А. Либерман сказал, что «мы не являемся сторонниками безрезультатных переговоров, если не будет результатов, то ради чего ведутся эти переговоры?».