Իլհամ Ալիևն ու ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Ջեյմս Ստեյնբերգը քննարկել են Ղարաբաղի հարցը
Փետրվարի 5-ին Գերմանիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Մյունխենում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի առաջին տեղակալ Ջեյմս Ստեյնբերգի հետ։
Հանդիպման ժամանակ խոսվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների և ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցերի վերաբերյալ, ինչպես նաև քննարկվել են երկկողմանի և տարածաշրջանային այլ հարցեր։

Ильхам Алиев и первый заместитель госсекретаря США Джеймс Стейнберг обсудили Карабахский вопрос
5 февраля в рамках рабочего визита в Германии президент Азербайджана Ильхам Алиев в Мюнхене встретился с первым заместителем госсекретаря США Джеймсом Стейнбергом.
Во время встречи стороны говорили об армяно-азербайджанских отношениях и урегулировании карабахского конфликта, а также обсудили двусторонние и другие региональных вопросы.