Սեյրան Օհանյանն առանձնազրույցներ է ունեցել ՆԱՏՕ-ի անդամ երկրների ՊՆ ղեկավարների հետ
Փետրվարի 5-ին Ստամբուլում կայացավ Աֆղանստանում Միջազգային անվտանգության աջակցման ուժերի մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների ձևաչափով նիստը, որին մասնակցում էր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Նիստի ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարն առանձնազրույցներ է ունեցել ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների ու Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գերագույն հրամանատար, ծովակալ Ջեյմս Ստավրիդիսի հետ:
Առանձնազրույցների ընթացքում քննարկվել են Աֆղանստանում Միջազգային անվտանգության աջակցման ուժերում ՀՀ զինված ուժերի մասնակցությանը, ինչպես նաև միջազգային խաղաղապահ գործողություներին և վարժանքներին առնչվող մի շարք այլ հարցեր:

Министр обороны РА встретился с министрами обороны стран членов и партнеров НАТО
5-го февраля в Стамбуле состоялось заседание министров обороны стран-участниц Международных сил содействия безопасности Афганистана. В работе саммита принимал участие министр обороны Армении Сейран Оганян.
По окончанию заседания министр обороны РА провел отдельные встречи с министрами обороны стран членов и партнеров НАТО, а также с верховным главнокомандующим союзных сил Европы, адмиралом Джеймсом Ставридисом.
Стороны обсудили вопрос участия армянских вооруженных сил в Международных силах содействия безопасности в Афганистане, а также вопросы, связанные с международными миротворческими действиями и военными учениями.