Դաշնակցությունը «Ժառանգությանը» բարի ճանապարհ է մաղթել
Այսօր ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ՀՅ Դաշնակցություն խմբակցության քարտուղար Արտյուշա Շահբազյանին լրագրողները հարցրել են, թե ինչպես կմեկնաբանի ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանի այն հայտարարությունը, որ Դաշնակցության հետ այլևս անհնար է իրենց համագործակցությունը և Ժառանգությունը Դաշնակցությանը բարի ճանապարհ է մաղթում:
-Անշուշտ մեծ ողբերգություն չի լինի, եթե յուրաքանչյուրս գնա իր ճանապարհով, մանավանդ, որ մենք նաև մեծ բան չենք ստեղծել, որ մեծ բան քանդենք: Մենք համախմբվել ենք ընդամենը մե՛կ խնդրի շուրջ համագործակցելու համար,- ի պատասխան ասել է Ա. Շահբազյանը.
-Համենայն դեպս, կցանկանայի իսկապես պաշտոնական խոսք լսել, որովհետև այնուամենայնիվ ես հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք շարունակել, մանավանդ, որ առաջիկայում քննարկելիք խնդիրներ ունենք և գործողությունների ծրագիր պետք է մեր գործընկերների հետ ճշգրտենք: Այնպես, որ անելիքկա, իսկեթեորևէմեկնայսճանապարհինկորոշի, որինքնավելիճիշտկամխելացիուղիպետքէընտրի, գործելակերպէհստակեցրել, բարի՛ճանապարհ, կցանկանանքմեծհաջողություններ, նույնիսկկմիանանքնրանց, ովքերորիսկապեսավելիխելոքճանապարհովկգնան:
-Համենայն դեպս, կցանկանայի իսկապես պաշտոնական խոսք լսել, որովհետև այնուամենայնիվ ես հույս ունեմ, որ մենք կարող ենք շարունակել, մանավանդ, որ առաջիկայում քննարկելիք խնդիրներ ունենք և գործողությունների ծրագիր պետք է մեր գործընկերների հետ ճշգրտենք: Այնպես, որ անելիք կա, իսկ եթե որևէ մեկն այս ճանապարհին կորոշի, որ ինքն ավելի ճիշտ կամ խելացի ուղի պետք է ընտրի, գործելակերպ է հստակեցրել, բարի՛ ճանապարհ, կցանկանանք մեծ հաջողություններ, նույնիսկ կմիանանք նրանց, ովքեր որ իսկապես ավելի խելոք ճանապարհով կգնան:

Сегодня во время брифингов НС журналисты спросили у секретаря фракции АРФД Артюши Шахбазяна, как он прокомментирует то заявление главы фракции «Наследие» Степана Сафаряна, что отныне с Дашнакцутюн невозможно их сотрудничество и «Наследие» желает доброго пути Дашнакцутюн.
«Несомненно, не будет большой трагедии, если пойдет по своему пути, тем более, что мы не создали нечто большое, чтобы его разрушить. Мы сплотились всего лишь вокруг одной задачи для сотрудничества», - сказал в ответ А.Шахбазян.
«Во всяком случае, хотел бы действительно выслушать слово, поскольку, тем не менее, я надеюсь, что мы сможем продолжить, тем более, что в предстоящем времени нам предстоит обсудить вопросы и должны уточнить план действий с нашими партнерами. Так что, есть что сделать, а если кто-либо на этом пути решит, что он изберет более правильный и мудрый путь, уточнить образ действий, то доброго пути, пожелаем больших успехов, даже присоединимся к ним, кто действительно пойдет по умному пути», - отметил член АРФД.
Дашнакцутюн пожелал доброго пути «Наследию»