Լ. Սարգսյան. «Ակնկալում եմ, որ թեկուզ վերջին անագամ` Լևոն Տեր–Պետրոսյանը դաս կտա այս իշխանություններին»
Սոցիալ դեմոկրատական հնչակյան կուսակցության ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանը «7օր»-ի հետ զրույցում ասել է, թե մարտի 1-ին կայանալիք  ՀԱԿ-ի հանրահավաքին նախ և  առաջ կուզենար բազմահազարանոց ժողովուրդ տեսնել, որը կհուշեր մարդկանց անհանգստության մասին։ Իսկ ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանից նա  միշտ գրագետ և իմաստուն խոսք է ակնկալում լսել։
-Ցանականում եմ, որ նրա խոսքում հուշումներ լինեն այս իրավիճակից դուրս գալու մասին։ Նաև լսել այն, որ երկրում այս իրավիճակը շատ արագ կարող է փոխվել։ Կուզեի լսել, որ Սերժ Սարգսյանը չի կարող շարունակել նախագահել երկրում, որովհետև այս իրավիճակի ուղիղ պատասխանատուն ինքն է։ Եվ ես կուզեի նաև դրա ականատեսը լինել, իհարկե, առանց ցնցումների, առանց մեր երկիրը վտանգելու,-նշել է նա։
Նրա խոսքերով՝  Լևոն Տեր-Պետրոսյանը միշտ  իշխանությունենրին հուշել է, թե ինչ քայլեր պետք է ձեռնարկեն երկիրը չվտանգելու համար, բայց իշխանությունները դրան ուշադրություն չեն  դարձրել։
-Ես ակնկալում եմ, որ  թեկուզ վերջին անագամ՝ նա դաս կտա այս իշխանություններին՝ շեշտելով նրա կատարած սխալներն ու հուշելով, թե իրավիճակից դուրս գալու քայլերն ինչպիսին պետք է լինել։ Ես, ինչպես նաև Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, մտածում ենք, որ այս վիճակը շտկելու միակ ձևը հրաժարականն է։ Եվ հուսով եմ, որ դա կհնչի հանրահավաքին,-հավել է Լյուդմիլա Սարգսյանը։

Л.Саркисян: «Ожидаю, что хоть и в последний раз, но Левон Тер-Петросян преподнесет урок этим властям»
Председатель Социально-Демократической Гнчакской партии Людмила Саркисян в беседе с «7or»  сказала, что на митинге АНК 1 марта прежде всего хотела бы видеть многотысячный народ, что подсказывало бы о беспокойстве людей. А от лидера АНК Левона Тер-Петросяна она, как всегда, ожидает услышать грамотную и мудрую речь.
«Желаю, чтобы в его слове были подсказки о выходе из этой ситуации. Слышала также, что в стране эта ситуация очень быстро может поменяться. Хотела бы услышать, что Серж Саргсян не может продолжать занимать должность президента в стране, поскольку напрямую ответственным этой ситуации является он. И я бы хотела бы быть свидетелем этого, конечно, без потрясений, без опасностей для страны», - отметила она.
По ее словам, Л.Тер-Петросян всегда подсказывал властям, какие шаги они должны предпринять, чтобы обезопасить страну, но власти не обращали на это внимания.
«Я ожидаю, что хоть в последний раз, но он преподнесет урок этим властям, акцентируя внимание на проделанные ошибки и, подсказывая, каковы должны быть шаги для выхода из ситуации. Я, как и Левон Тер-Петросян, думаем, что для выправления этой ситуации единственный выход отставка. Я надеюсь, что это прозвучит и на митинге», - добавила Л.Саркисян.