Ինչպիսին ընդդիմությունն է, այնպիսին էլ իշխանությունն է
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արամ Սաֆարյանը «7օր»-ին ասել է, որ չի ցանկանում մասնակցել այն ճղճիմ խոսակցություններին, թե ով է իրական ընդդիմություն, ով՝ ոչ։
-Ես Վահան Հովհաննիսյանի տված գնահատականի հետ սկզբունքորեն համաձայն եմ. շատ ամոթ է, երբ քվեարկությամբ եվրոպացիներն սկսում են որոշել՝ ով է Հայաստանում ընդդիմություն, իսկ ով՝ ոչ։ Սա ինձ համար անընդունելի է, և սա ես կատեգորիկ մերժում եմ,- ասել է Ա. Սաֆարյանը՝ միաժամանակ նշելով, որ Հայաստանում ընդդիմության 2 տեսակ կա.
-Մի ընդդիմությունը կարող է համարի, որ այնքան վատ ու սխալ է ամեն ինչ, որ պետք է քանդել, նորից կառուցել, ինչին ես սկզբունքորեն դեմ եմ և բոլոր իմ ուժերով, հնարավորություններով դրա դեմ պայքարելու եմ, մյուս ընդդիմությունը կարող է ասել, որ պայքարը պետք է լինի կառուցողական, պետք է բոլոր սկզբունքային հարցերի այլընտրանքային մոտեցումներն ունենա, բայց դրանք ավելի ուժեղ և ընդունելի լինեն։ Այդ տեսակ ընդդիմությունն ինձ համար միակ ընդունելին է քաղաքական դաշտում։ Ես կուզենայի, որ Հայաստանի բոլոր կարգի ընդդիմադիրները լինեն այդպիսին։
Ի դեպ, ԲՀԿ խմբակցության քարտուղարը համամիտ է, որ ինչպիսին ընդդիմությունն է, այնպիսին էլ իշխանությունն է, հետևաբար իշխանությունում էլ կան մարդիկ, ովքեր կառուցողական և ոչ կառուցողական գործունեություն են ծավալում.
-Իշխանությունում կան մարդիկ, գործիչներ, ովքեր ունեն կառուցողական մտածելակերպ, և մարդիկ, ովքեր ունեն կարծրատիպեր և առանձնապես չեն փայլում իրենց կառուցողականության պատրաստակամությամբ։

Какая оппозиция, такая и власть
Секретарь фракции «Процветающая Армения» Арам Сафарян сказал «7or», что не желает участвовать в тех пошлых разговорах о том, кто является реальной оппозицией, а кто нет.
«Я принципиально согласен с оценкой, данной Вааном Ованисяном: очень стыдно, когда европейцы голосованием решают, кто в Армении является оппозицией, а кто нет. Это для меня неприемлемо и я категорически отрицаю это»,  - сказал А. Сафарян, в то же время, отметив, что в Армении есть два вида оппозиции.
«Одна оппозиция может считать, что всё так плохо и неправильно, что нужно разрушить и снова построить, я принципиально против этого и всеми своими силами, возможностями буду бороться против этого. Другая оппозиция может сказать, что борьба должна быть конструктивной, должна иметь альтернативные подходы по всем принципиальным вопросам, но они будут более сильными и приемлемыми. Оппозиция этого типа является для меня единственной приемлемой в политическом поле. Я хотел бы, чтобы оппозиционные силы Армении всех видов были такими», - отметил Сафарян.
Кстати, секретарь фракции ППА согласен, что какая оппозиция, такая и власть, следовательно, во власти тоже есть люди, занятые конструктивной  и неконструктивной деятельностью.
«Во власти тоже есть люди, деятели, имеющие конструктивное мышление и люди, которые имеют стереотипы и особо не блистают своей конструктивной готовностью»