ԱՄՆ պետքարտուղարի առաջին տեղակալը կժամանի Հայաստան
ԱՄՆ պետքարտուղարի առաջին տեղակալ Ջեյմս Սթեյնբերգը Կովկաս իր այցի ժամանակ լինելու է Հայաստանում և Վրաստանում։ Այցելությունը նախատեսված է փետրվարի 4-5-ը։
Երևանում Սթեյնբերգը կհանդիպի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ։
Հայաստանից հետո դիվանագետը կմեկնի Թբիլիսի՝ հանդիպելու Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի և վրացական ընդդիմության ներկայացուցիչների հետ։
Փետրվարի 5-ին էլ Սթեյնբերգը Մյունխենում կմասնակցի անվտանգության հարցերին նվիրված խորհրդաժողովին։

Первый заместитель госсекретаря США Джеймс Стейнберг во время визита на Кавказ побывает в Армении и Грузии. Визиты предусмотрены 4-5 февраля.
В Ереване Стейнберг встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.
После Армении дипломат направится в Тбилиси для встречи с президентом Грузии Михаилом Саакашвили и представителями грузинской оппозиции.
5 февраля Стейнберг в Мюнхене примет участие в форуме, посвященном вопросам безопасности.
Первый заместитель госсекретаря США прибудет в Армению