Լ. Զուրաբյանը Ռոբերտ Քոչարյանի վերադարձը հնարավոր չի համարում
-Այդ մարդու (Ռոբերտ Քոչարյանի) վրա այնքան հանցագործություններ կան, և այնքան մեծ ատելություն է կուտակված հայ ժողովրդի մեջ, որ ես նրա վերադարձն իսկապես հնարավոր չեմ համարում,-պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը վերադառնա քաղաքականություն՝ ասել է Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող Լևոն Զուրաբյանը։ -Իսկ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարականով Ղարաբաղ իր վերջին այցով նա հաստատեց այն հանգամանքը, որ նա չի պատրաստվում վերադառնալ քաղաքականություն։
Լ. Զուրաբյանը կարծիք է հայտնել, թե եթե Ռ. Քոչարյանը քաղաքականություն վերադառնալու ծրագրեր ունենար, ապա «չէր կատարի Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությունը, նման առաքելություն չէր վերցնի իր վրա»։
-Այդ առաքելությունն իր վրա վերցնելով՝ նա ընդգծեց, որ այսուհետ պատրաստ է կատարել այն առաքելությունները, որոնք կատարում են պաշտոնաթող նախագահները։
Լրագրողը նաև հարց է ուղղել Լ. Զուրաբյանին, թե, այնուամենայնիվ, հաղթելու համար ո՞ւմ հնարավորություններն են ավելի մեծ՝ Քոչարյանի՞, թե Լ. Տեր-Պետրոսյանի.

Л. Зурабян не считает возможным возвращение Роберта Кочаряна
«На этом человеке висит (Роберте Кочаряне) столько преступлений, и такая большая ненависть к нему накопилась среди армянского народа, что я действительно не считаю возможным его возвращение», - отвечая на вопрос журналиста о том, возможно ли, что Роберт Кочарян вернется в политику, сказал координатор Армянского национального конгресса Левон Зурабян. «Своим же последним визитом в Иран по поручению Сержа Саргсяна он подтвердил то обстоятельство, что не собирается возвращаться в политику», - добавил он
Л. Зурабян выразил мнение, что если бы у Р. Кочаряна были программы по возвращению в политику, то «он не выполнил бы поручение Сержа Саргсяна, не взял бы на себя подобную миссию». «Взяв на себя эту миссию, он подчеркнул, что отныне готов осуществить те миссии, которые выполняют ушедшие в отставку президенты».
На вопрос журналиста о том, чьи возможности на победу выше у Кочаряна или у Тер-Петросяна, Л. Зурабян ответил:  «Если бы Кочарян ему противопоставлял, то я считал бы более вероятной победу Тер-Петросяна»