Համլետ Հարությունյան. «Այս անգամ շատ արձակուրդ տվեցին, նույնիսկ ձանձրալի էր»
Փետրվարի 1-ից մեկնարկում են Ազգային ժողովի չորրորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի աշխատանքները։ Սակայն մինչ այդ՝ արձակուրդի ընթացքում, ի՞նչ գործունեություն են ծավալել իշխանական թևը ներկայացնող պատգամավորները։
ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Համլետ Հարությունյանը «7օր»-ի հետ զրույցում ասել է, թե արձակուրդների ժամանակ գտնվել է Երևանում և կատարել իր սովորական աշխատանքը։
-Այս անգամ շատ արձակուրդ տվեցին, նույնիսկ ձանձրալի էր, պետք է աշխատել։ Ես աշխատել եմ և՛ Ազգային ժողովում, և՛ իմ ղեկավարած «Արցախ» հայրենակցական միությունում։ Գնացել եմ Ազգային ժողով, աշխատել օրենքների այն նախագծերի վրա, որոնք պետք է քննարկվեն,-նշել է Համլետ Հարությունյանը։
Նույն խմբակցության պատգամավոր Ռազմիկ Զոհրաբյանն ասել է, թե ծննդյան տոներին զբաղված է եղել հարազատ-բարեկամներին այցելելով.
-Դրանից հետո իմ կուսակցական գործերով եմ զբաղվել։ Նույնիսկ հանգստյան օրերին եմ գնացել կուսակցության գրասենյակ։

Гамлет Арутюнян: «На этот раз много отпуска дали, даже скучно»
С 1 февраля стартуют работы седьмой сессии четвертого созыва Национального собрания Армении. Однако, до этого в течение отпуска какую деятельность развернули депутаты, представляющие властное крыло.
Депутат от фракции РПА Гамлет Арутюнян сказал в беседе с «7or»,  что во время отпусков находился в Ереване и выполнял свою обычную работу.
«На этот раз много отпуска дали, даже скучно стало, надо работать. Я работал и в Национальном собрании, и в земляческом союзе «Арцах», возглавляемом мною. Ходил в Национальное собрание, работал над проектами тех законов, которые должны быть обсуждены», - отметил Арутюнян.
Депутат от той же фракции Размик Зограбян сказал, что во время рождественских праздников был занят посещениями родных и близких.
«После этого был занят моими партийными делами. Даже в выходные дни ходил в офис партии, - добавил он.