Էմին Երիցյան. «Մայրաքաղաքներում ընդդիմադիրներն են հաղթում»
«Հայաստանի համայնքների ասոցիացիայի» նախագահ Էմին Երիցյանի կարծիքով, Երևանի քաղաքապետի ուղղակի կամ միջնորդավորված ընտրությունները շատ ավելի լավ տարբերակ էր, քան՝ նշանակովին։
-Մի բան է հաշվետու լինել մի անձնավորությանը, մեկ այլ բան՝ բնակչության ստվար զանգվածին,- ասում է Էմին Երիցյանը և ընդծում, որ սովորաբար բնակիչների կողմից ընտրվող չինովնիկները շատ ավելի լավ են աշխատում։
Էմին Երիցյանը նաև վստահ է, որ, անկախ այն բանից, թե ով կընտրվի, մայիսի 31-ի ընտրություններից հետո Երևանը շատ ավելի լավ տեսք ու որակ կստանա, քան նախկինում էր։ «Հայաստանի համայնքների ասոցիացիայի» նախագահը, նաև նշում է, որ սովորաբար խոշոր մայրաքաղաքների քաղաքապետ է ընտրվում ընդդիմադիր հայացքների տեր անձնավորությունը։

По мнению председателя «Ассоциации коммун Армении»Эмина Ерицяна, прямые или опосредованные выборы мэра Еревана были лучшим вариантом, чем его назначение.
- Одно дело быть подотчетным одной личности, другое - населению, - сказал Эмин Ерицян, отметив, что избранные населением чиновники работают намного лучше.
Он также уверен, что независимо от того, кто будет избран, после выборов 31-го мая Ереван станет лучше и краше, чем раньше. Председатель «Ассоциации коммун Армении» отмечает также, что обычно мэрами столицы становятся люди с оппозиционными взглядами.
Эмин Ерицян: «В столицах побеждают оппозиционеры»
По мнению председателя «Ассоциации коммун Армении» Эмина Ерицяна, прямые или опосредованные выборы мэра Еревана были лучшим вариантом, чем его назначение.